Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 ... 7 8 [9]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Първи мотоциклет  (Прочетена 4346 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5039

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #120 -: януари 12, 2018, 20:26:04 »

По-младите усещат студа различно от по-старите. Имам един колега, който в това време ходи по риза на голо и едно яке отгоре. А аз с тениска, пуловер и грейка зъзна покрай него Smile

С мотора проблемът е, че в сенчестите завои в момента наистина е доста хлъзгаво, къде от слана, къде от влагата с останалите химии от предишните снеговалежи и трябва много внимание за да не се изтърси човек. Покрай Владая последните няколко уикенда беше гадно. Иначе на слънчевите участъци не е проблем.

За студа и младоста.... Smile Все още помня как карах по дънки, кожено яке и кърпа на -7° нощем ижока ..е верно из града ама ... Smile

Мисля, че след средата на февруари ще става за каране. Така, че потрайте още малко.

Колеги, не знам дали тук му е мястото на това, но имам въпрос. Знам, че не е кой знае какъв проблем, но съм перфекционист и ме дразни. Ще кача 2 снимки, на които пластмасите не са разположени както трябва.

(ако погледнете в горния ъгъл на снимката ще видите лапите на кучето ми Smile)

Въпросът ми е, ако ги сваля страничните и ги сложа отново ше се намести ли или нещо друго е проблемът? Но това на предната част дори не се движи, много е здраво, въпреки че не е напаснато.. Аз ще свалям акумулатора днес или утре, така че ще си поиграя и с това, ако трябва.

Затова при огледа се гледа вътрешната страна на спойлерите. Ако не са сменяни, но моторът е падал по някаква причина и са лепени, от вътрешната страна се виждат тези интервенции. Защото от вън са китосвани, боядисвани и т.н. А може просто да са го разглобявали по някаква причина и затова да е такъв разместен.

Не виждам добре през телефона, но мисля, че няма смисъл да ги сменяш сега. Покарай да му свикнеш. И дано не го изпуснеш от степенна, каквото може да се е случило за да са разместени в момента. В смисъл да са подменяни със същите от друг мотор здрави.
Много мотори са падали от степенна и после боядисвани или със сменени пластмаси. Щетите по двигателя са нула.
Другия вариант е да са сваляни за да се ремонтира нещо под тях. Няколко дена пластмасите са седяли на слънце и... имат минимални разлики при сглобяването.
По- добре не го пипай повече, а се свържи с колегите от Перник за които ти казахме да му хвърлят едно око на живо.
Активен
Hesh
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: '09 Kawasaki Ninja 250r Special Edition
Публикации: 66

Ел. поща
« Отговор #121 -: януари 12, 2018, 20:38:22 »

За студа и младоста.... Smile Все още помня как карах по дънки, кожено яке и кърпа на -7° нощем ижока ..е верно из града ама ... Smile

Мисля, че след средата на февруари ще става за каране. Така, че потрайте още малко.

Не виждам добре през телефона, но мисля, че няма смисъл да ги сменяш сега. Покарай да му свикнеш. И дано не го изпуснеш от степенна, каквото може да се е случило за да са разместени в момента. В смисъл да са подменяни със същите от друг мотор здрави.
Много мотори са падали от степенна и после боядисвани или със сменени пластмаси. Щетите по двигателя са нула.
Другия вариант е да са сваляни за да се ремонтира нещо под тях. Няколко дена пластмасите са седяли на слънце и... имат минимални разлики при сглобяването.
По- добре не го пипай повече, а се свържи с колегите от Перник за които ти казахме да му хвърлят едно око на живо.

На някои места болтовете влизат леко встрани на пластмасите и предполагам заради това и не си пасва като хората, но извадих го и пак по същия начин застана след като го сложих обратно. Не мисля, че може да се оправи, но и не е голям проблем, ще го преживея някак Smile

Иначе като се пооправи времето ще се свържа с някой от тях.
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT
Публикации: 2371

« Отговор #122 -: януари 12, 2018, 21:29:57 »

Остави го така както е. Мотора не трябва да е перфектен. Винаги трябва да има поне една дреболия дето я знаеш къде е и те дразни. Важното е технически всичко да е наред а това, че нещо има чукнато, драснато са бели кахъри.
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 3856

Ел. поща
« Отговор #123 -: януари 12, 2018, 23:41:40 »

ще го преживея някак Smile

[/quote] Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
само не гледай там докато караш Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Активен
HondaPBR125
Nakamichi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1021

Ел. поща
« Отговор #124 -: януари 13, 2018, 00:07:51 »

това кавазаки има ли функция - като дадеш контакт, стрелките да му събират паяжините от циферблатите?
Активен
ildivvy
Suzuki GSX 750 fen forever !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4i Sport 07',Aprilia Pegaso 650ie 03'
Публикации: 3163

« Отговор #125 -: януари 13, 2018, 15:08:33 »

Леко е изкривена рогатката! Колкото и да ги сваляш и слагаш,ако не я поизправиш,няма да паснат по-добре! Погледни накъде иска да се премести и с един по-голям ключ пробвай да я "изкривиш" леко в необходимата посока! Ако не ти се занимава,послушай колегите! Мотора ще върви перфектно и така!
Активен
Hesh
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: '09 Kawasaki Ninja 250r Special Edition
Публикации: 66

Ел. поща
« Отговор #126 -: януари 24, 2018, 19:08:14 »

това кавазаки има ли функция - като дадеш контакт, стрелките да му събират паяжините от циферблатите?

Мисля, че не, ако го разбрах правилно въпроса  Very Happy

Леко е изкривена рогатката! Колкото и да ги сваляш и слагаш,ако не я поизправиш,няма да паснат по-добре! Погледни накъде иска да се премести и с един по-голям ключ пробвай да я "изкривиш" леко в необходимата посока! Ако не ти се занимава,послушай колегите! Мотора ще върви перфектно и така!

Ще го пробвам това пролетта, но и да не стане е окей. Не ми пречи толкова вече.
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗа начинаещия МоТо-Форумист!Тема: Първи мотоциклет

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.194 секунди с 20 запитвания.