Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: [1] 2 3 ... 9   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Първи мотоциклет  (Прочетена 5204 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Hesh
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: '09 Kawasaki Ninja 250r Special Edition
Публикации: 66

Ел. поща
« -: януари 03, 2018, 21:58:35 »

Здравейте, ще си купувам Kawasaki 250r и имам няколко въпроса относно това.

Втора ръка е и е на 29 000 километра, прекалено много ли е това? Още не съм го гледал на живо, но изглежда е добре поддържан. Нека речем, че е в много добро състояние. Километрите все още ли биха били много?

Другият ми въпрос е, понеже ще го купувам другата седмица, ще е ли окей да го държа в гараж без отопление? Понякога може и да се озовава в открит гараж. Няма да има кой знае колко студени дни оставащи, но бих искал малко напътствия относно това.
Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 14116

« Отговор #1 -: януари 03, 2018, 22:06:04 »

Километрите не са много. Нищо му няма в студения гараж. Ако ще стои дълго на студено, прибери акумулатора на топло. Вземи някой опитен със себе си да го погледне.
Активен
Hesh
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #2 -: януари 03, 2018, 22:18:24 »

Километрите не са много. Нищо му няма в студения гараж. Ако ще стои дълго на студено, прибери акумулатора на топло. Вземи някой опитен със себе си да го погледне.

Ясно, благодаря. Не познавам хора, които имат мотоциклети, но ще говоря с инструктора ми. Чета много за това, какво трябва да се гледа и т.н. Мисля, че ще се оправя.
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5104

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #3 -: януари 03, 2018, 22:36:05 »

Ясно, благодаря. Не познавам хора, които имат мотоциклети, но ще говоря с инструктора ми. Чета много за това, какво трябва да се гледа и т.н. Мисля, че ще се оправя.

Много ме съмнява инструкторът и да се навие, но знае ли се...
Само кажи коя година е този мотоциклет защото 29 000км са много малко... Май е нов внос нали? Very Happy
От къде си, някой колега от форума може да дойда с теб?
Активен
Hesh
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #4 -: януари 03, 2018, 22:45:46 »

Много ме съмнява инструкторът и да се навие, но знае ли се...
Само кажи коя година е този мотоциклет защото 29 000км са много малко... Май е нов внос нали? Very Happy
От къде си, някой колега от форума може да дойда с теб?

О, сигурно няма да се навие, но по-скоро ще го питам за насоки. Моторът е от 2009 г. Не изглежда нов внос, от частно лице е.

В Перник живея иначе.
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #5 -: януари 03, 2018, 23:19:46 »

О, сигурно няма да се навие, но по-скоро ще го питам за насоки. Моторът е от 2009 г. Не изглежда нов внос, от частно лице е.

В Перник живея иначе.

Хм... Тук имаше някой от Перник...Но сега не се сещам кой беше... Софиянци ако решат да ти помогнат...
Има вероятност и да са реалните километри... От 2009 г смятай ги по 2-4 000 на година минимум. Въпреки, че е частно лице не пречи да е нов внос. И ако не знаеш какво да гледаш в документите по-добре не го взимай.
Ако го купиш на всяка цена му свали акумулатора и го прибери у вас тъй като едва ли ще караш сега в студеното,а пък и не е много препоръчително да се кара.
Разгледай го и виж там какво трябва да му се сменя, гуми, маса и т.н. Драскай тука ще ти дадат насоки.
Нищо му няма да стои дори в тенекиен гараж. Няма да замръзне  Very Happy
Отделил си пари за екип нали?
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT
Публикации: 2443

« Отговор #6 -: януари 03, 2018, 23:31:30 »

Ако ще купуваш мотора от Перник или някъде наоколо по-добре разгледай за добър сервиз и идете да го погледнат там преди да броиш парите. Много неща остават скрити за един моторист с доста опит но ако имаш опитен механик на твоя страна той знае къде да гледа защото са виждали всякакви чудесии ...... разбира се стига да му се занимава и да е коректен. А относно километрите те всички мотори са на по толкова  Smile нема да се плашиш. Ако нещо те притеснява ги помоли да ти ги превъртят на колкото ще си спокоен. Иначе относно гаража - мотора измит, акумулатора на топло, стойка да го вдигнеш да не си тежи на гумите и окачването, запушваш ауспуха с някой парцал, завиваш го и може да си седи на всякакви температури.
Активен
Hesh
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #7 -: януари 03, 2018, 23:40:42 »

Ако ще купуваш мотора от Перник или някъде наоколо по-добре разгледай за добър сервиз и идете да го погледнат там преди да броиш парите. Много неща остават скрити за един моторист с доста опит но ако имаш опитен механик на твоя страна той знае къде да гледа защото са виждали всякакви чудесии ...... разбира се стига да му се занимава и да е коректен. А относно километрите те всички мотори са на по толкова  Smile нема да се плашиш. Ако нещо те притеснява ги помоли да ти ги превъртят на колкото ще си спокоен. Иначе относно гаража - мотора измит, акумулатора на топло, стойка да го вдигнеш да не си тежи на гумите и окачването, запушваш ауспуха с някой парцал, завиваш го и може да си седи на всякакви температури.

Ясно. Стойката наложителна ли е? Защото в момента нямам, но нямам и намерение да го държа прекалено дълго време в гаража. Времето започва да става по-приятно вече.

Хм... Тук имаше някой от Перник...Но сега не се сещам кой беше... Софиянци ако решат да ти помогнат...
Има вероятност и да са реалните километри... От 2009 г смятай ги по 2-4 000 на година минимум. Въпреки, че е частно лице не пречи да е нов внос. И ако не знаеш какво да гледаш в документите по-добре не го взимай.
Ако го купиш на всяка цена му свали акумулатора и го прибери у вас тъй като едва ли ще караш сега в студеното,а пък и не е много препоръчително да се кара.
Разгледай го и виж там какво трябва да му се сменя, гуми, маса и т.н. Драскай тука ще ти дадат насоки.
Нищо му няма да стои дори в тенекиен гараж. Няма да замръзне  Very Happy
Отделил си пари за екип нали?

Аз от София ще го взимам, но няма нужда да ангажирам хора. Обслужен е, платен е данъкът и гражданска отговорност. Човекът е сложил аларма, краш тапи дори. Гумите са на един сезон. Мисля, че е в добро състояние, но разбира се, ще трябва да се види на живо.

Иначе знам да проверя неща като спирачки, съединител, резервоар, седалка, светлини, окачване, колела, верига, двигател, течности, сервизна книжка, VIN-номера дали съответства с този на документите и т.н. Нямам опит, но мисля, че ще се справя.

Поръчал съм екип, предимно за лятото и смятам да го карам и сега, стига да не е прекалено студено, че за това екип все още нямам.
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: януари 03, 2018, 23:51:18 »

Ясно. Стойката наложителна ли е? Защото в момента нямам, но нямам и намерение да го държа прекалено дълго време в гаража. Времето започва да става по-приятно вече.

Не разбира се. Ако ще го караш няма нужда от нея. Но ако ще го караш сега въпросът за екипировката става особено съществен.
« Последна редакция: януари 03, 2018, 23:53:43 последно от Oggie » Активен
Hesh
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #9 -: януари 04, 2018, 00:13:17 »

Не разбира се. Ако ще го караш няма нужда от нея. Но ако ще го караш сега въпросът за екипировката става особено съществен.

Ако всичко мине по план и го купя, ще преценя дали ще се наложи да купя стойка сега, но не ми се иска да давам още пари и за зимна екипировка при положение, че половината зима мина вече. Ще бъде каран при всеки удобен случай, когато времето е по-хубаво обаче.
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #10 -: януари 04, 2018, 00:22:50 »

Ако всичко мине по план и го купя, ще преценя дали ще се наложи да купя стойка сега, но не ми се иска да давам още пари и за зимна екипировка при положение, че половината зима мина вече. Ще бъде каран при всеки удобен случай, когато времето е по-хубаво обаче.

Адреналинът топли, но и е лош съветник!
Пътищата в момента хич не са за мотор! Особено за моторист който няма никакъв стаж! Асфалтът е студен, гумите не се знае точно какви са на този мотор. Ти не го познаваш как се държи! Как спира,как ускорява, как завива.  Според мен само при температура от около 15 градуса за съвсем къси разстояние на близко за да свикнете един с друг. Като се стопли към март месец тогава го карай като хората.
Активен
Hesh
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #11 -: януари 04, 2018, 00:31:54 »

Адреналинът топли, но и е лош съветник!
Пътищата в момента хич не са за мотор! Особено за моторист който няма никакъв стаж! Асфалтът е студен, гумите не се знае точно какви са на този мотор. Ти не го познаваш как се държи! Как спира,как ускорява, как завива.  Според мен само при температура от около 15 градуса за съвсем къси разстояние на близко за да свикнете един с друг. Като се стопли към март месец тогава го карай като хората.

Прав си. Иначе и на мен това ми беше идеята, когато е по-топло, защото уж този месец ще е има температури около/над 15 градуса.

Но мисълта ми е, че не мисля, че ще стои некаран прекалено дълго време тази зима и се надявам да няма проблеми по гумите ако не е на стойка. Иначе четох, че е добре да се пълни резервоара ако ще стои, да кажем, един месец или повече.
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: януари 04, 2018, 00:41:30 »

Едно добро термо бельо ще ти свърши работа ако другите неща са налични. Високи термо чорапи, една поларена блуза и зимно боне и долу горе съвсем бюджетно можеш да закърпиш положението и с летен екип. Наистина зимата не е добро време да се учиш да караш но колкото да начешеш крастата в обедните часове става. И да ако ще го оставяш за по-дълго зареждаш до капачката.
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #13 -: януари 04, 2018, 00:41:43 »

Прав си. Иначе и на мен това ми беше идеята, когато е по-топло, защото уж този месец ще е има температури около/над 15 градуса.

Но мисълта ми е, че не мисля, че ще стои некаран прекалено дълго време тази зима и се надявам да няма проблеми по гумите ако не е на стойка. Иначе четох, че е добре да се пълни резервоара ако ще стои, да кажем, един месец или повече.

Хвърли едно око тук в темата " Карате ли още"
index.php/topic,65689.msg910398/topicseen.html#new

По принцип е добре да стои пълен резервоар. Но ако резервоара е железен. Не знам твоя дали не е пластмасов вътре което го обезмисля. Пълнят се железните за да не ръждясват и да не вкарват боклуци после в карбураторите и инжекционна. Също така се пълни за да не изветрява кой знае колко бензина, но пък ако седи няколко години после пак трябва да се смени, защото губи свойства.
Също така не се знае този мотор от колко време стои в гаража не каран. Може да е от  2016година а може да от края на ноември 2017
« Последна редакция: януари 04, 2018, 00:43:49 последно от Grobarq » Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #14 -: януари 04, 2018, 00:45:51 »

Grobarq, kitan, Hesh и 0 Гости преглежда(т) тази тема

Китане батьовата нема да го вадя от правия ти път този от твоите Very Happy Mad
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 9   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗа начинаещия МоТо-Форумист!Тема: Първи мотоциклет

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.185 секунди с 20 запитвания.