Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Излезе официалният списък с всички нови глоби на пътя
Страници: [1] 2   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Излезе официалният списък с всички нови глоби на пътя  (Прочетена 2102 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
meneldor
ниво 4
Активен Активен

Мотор: CB600F8
Публикации: 300

« -: октомври 30, 2017, 10:42:48 »

https://novavarna.net/2017/10/28/%D0%B8%D0%B7%D0%BB%D0%B5%D0%B7%D0%B5-%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%86%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%81%D1%8A%D0%BA-%D1%81-%D0%B2%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D0%BD%D0%BE/

Сега ако започнат и да глобяват за тях ще стане интересно Smile
Активен
HondaPBR125
Nakamichi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1042

Ел. поща
« Отговор #1 -: октомври 30, 2017, 11:54:01 »

Управление на моторно превозно средство без книжка – глоба от 100 до 300 лева

...те това е!
Активен
krasimir77
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: YAMAHA XJR 1300
Публикации: 570

Live to ride

« Отговор #2 -: октомври 30, 2017, 14:35:51 »

Неспазване на предимство - 20лв.... и що да го спазват... няма да се оправим!
Активен
OGN
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 85

« Отговор #3 -: октомври 30, 2017, 18:14:37 »

Оплаквате се, че са малки глобите????? Изпростя народа ейй...

Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 2784

Ел. поща
« Отговор #4 -: октомври 30, 2017, 18:26:49 »

Те това е стара новина!..иначе да, малки са глобите за да спрат джигитите по пътищата..
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Активен Активен

Мотор: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT
Публикации: 2446

« Отговор #5 -: октомври 30, 2017, 18:52:02 »

Изобщо не мога да схвана логиката на тия глоби. За скрит или нечетлив номер глобата е 50лв а за превишаване на скоростта само с 20км глобата е пак същата. Ами че това си направо стимул да си криеш номера. Едни 50 кинта къде не си ги дал а глобите за превишаване на скоростта са сериозни, че и точки заминават. Още по-смешното е че за поставен на неправилно място номер глобата е по-висока + точки. Единствено в частта за алкохола има някаква видима логика. Другото е писано на парче.
« Последна редакция: октомври 30, 2017, 19:31:35 последно от Oggie » Активен
OGN
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 85

« Отговор #6 -: октомври 30, 2017, 19:20:04 »

Те това е стара новина!..иначе да, малки са глобите за да спрат джигитите по пътищата..
Важното е да се прилагат, а не само да плашат ;) Запомни го.
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5105

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #7 -: октомври 30, 2017, 20:22:11 »

За новата гражданска отговорност:

https://nova.bg/news/view/2017/10/30/197045/кой-ще-плаща-със-180-по-скъпа-гражданска-отговорност/
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 3988

Ел. поща
« Отговор #8 -: октомври 30, 2017, 23:43:26 »

пак некакви схеми за стригане на оФсе
дразнещото е че се оправдават,че го правят за "благото" на народа,а най-дразнещо е че повечето им вярват

са всички дето пищеха да направят застраховките по-скъпи за джигитите им пожелавам да имат по 5 деца и на всички 5 като вземат книжка да платят първата застраховка.

аа и да ги удари отзад по един Сиганин,та да им качът и техната,въпреки че нямат вина за ПТПто

колко ли трябва да ти е спрел часовника,да си мислиш че глобите спират джигитите в нормалните държави.и че нашата картинка ще се промени като вдигнат глобите,абе тъпаци,па те ги вдигат за 50ти път сигурно и кво се промени досега?

няма нищо сложно да се оправи проблема със високата смъртност на пътя,ма никой не се и опитва да направи това.по изгодно му е да симулира дейност,ти да си псуваш "оня с голфа"а през това време "бизнесмени" да газят безнаказано пешеходци на поразия
Активен
LJK
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Soon CBR RR
Публикации: 47

All will suffer.

« Отговор #9 -: октомври 30, 2017, 23:51:24 »

Те колко хора избиха последните години, 1-2ма влезнаха в затвора доколкото помня, и кво... никва промяна.
Да си идиот не е лесно, казали хората... Колкото и да скачат глобите, тъпанара си остава тъпанар, не можеш да му промениш същността. Тука имаме такива закони, че мамата си ебало. Преди седмици га бех по София, бех на 1 дело свидетел, мой приятел го шибнаха отзад, ебаха му мамата, катастрофата беше 2016 юли месец, сега отсрочиха делото за декември, колко ли още ще го влачат, не знам. Просто няма кой да приложи законите на ВСИЧКИ. Тук нещата са така " аз се имам с тоя-оня, нема проблем за мен " и накрая пича си живее свободен и щастлив, не щото му се налага, а щото е просто идиот.
Активен
mi6oka
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Вalkan 50 - ми беше първия
Публикации: 209

И сам воина е ВОИН !!!

Ел. поща
« Отговор #10 -: октомври 31, 2017, 11:46:14 »

Здр колеги сега видях темата и незнам дали е за тука питането ама -
ВЕРНО ЛИ КАТО КАРАШ С АНГЛИЙСКА КНИЖКА  като те спрат наште куки ништо немоат да ти правят!
Това га чух от наш манги каде си живее там и си има и адресна рег. там и не му дреме кат го спрат и пил или има камера и тем подобни.
-Кат ма спат им давам анг. застр. и талон и се пулят и се правят че четат и разбират ! Говоря им на английски и - ОК .....ОК  взимам си док. и БАЙ манго си бара уя...!
ВЕРНО ли е така и се обръщам към все ченге у форума ако не ги е срам да пишат!

ГЛОБИ а,англичани бол в БГ. За пиячка и адресна рег. и застр. ще ми избарат .
Само тия манги се в БГ се оправят ве в момента по тоя новия закон за безработните в ЕС  точат НОИ по 80 кинта на ден !

МНОГО се дразня!       ама сигурно щот съм тъп и немоа да избачкам държавата или не ми остава време от бачкане за това!

НЕ мразя ромите и не съм расист!
« Последна редакция: октомври 31, 2017, 11:51:45 последно от mi6oka » Активен
Alexander3dartwork
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: CBF500 / Bros
Публикации: 1412

« Отговор #11 -: октомври 31, 2017, 12:33:30 »

като те спрат наште куки ништо немоат да ти правят!

Дефинирай по добре терминологията "немоат да ти правят"?

Може да отнесеш, глоба, акт, и тн.... (дори наскоро платих акт в България който ми бе съставен, а аз съм точно с английска шофьорска книжка)

за протокола, един средно интелигентен човек не би трябвало да вярва на подобни неща казани от подобен индивид...

ама сигурно щот съм тъп
Имам теза по въпроса......

едит: точките в английска книжка са доста по малко...

едит2:  като видиш колко пари ще ти е Uk застраховката и сам ще се откажеш от тази глупост.... на някъв дребен мотор е 250-300 а на автомобил поне 1000 (в паунди)
« Последна редакция: октомври 31, 2017, 12:36:09 последно от Alexander3dartwork » Активен
mendi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda XL 500 R - бивш; Yamaha TT 600 S - бивш; Suzuki DR-Z 400; Yamaha TDM - бивш; BETA 350
Публикации: 1078

Ел. поща
« Отговор #12 -: октомври 31, 2017, 14:55:11 »

ВЕРНО ЛИ КАТО КАРАШ С АНГЛИЙСКА КНИЖКА  като те спрат наште куки ништо немоат да ти правят!

НЕ!

Е, с някой условности, ако си мангал примерно и без книжка да те хванат пак нищо не могат да ти направят, и не е нужно да говориш на Английски - и на цигански става Smile
Това в кръга на шегата.

Редят си те по устав, особено за сериозно нарушение като алкохол. Как си представяш да се изсипеш пиян на щайга, да си покажеш имперската книжка и да те пуснат да си ходиш по живо по здраво? После как ще си приберат глобата по НП е друг въпрос ама и той не е неразрешим. А и да не забравя - редно е свидетелството да се задържи и изпрати към службата която го е издала.
Активен
bocmana77
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: honda XL 700
Публикации: 195

Ел. поща
« Отговор #13 -: октомври 31, 2017, 15:00:32 »

Ако са от КАТ със сигурност не.Оборудвани са с камери и да искат не могат да си затворят очите.Иначе те го отнасят.За охранителна има малшанс.
Активен
mi6oka
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Вalkan 50 - ми беше първия
Публикации: 209

И сам воина е ВОИН !!!

Ел. поща
« Отговор #14 -: октомври 31, 2017, 22:23:09 »

Момчета,съжалявам но предния пост не са мои думи просто съм забравил профила си отворен и колегата ми се възползва от това за пореден път - и току що яде за вечеря от мен!

компа е служебен!
    .......а и няма какво да се прави та разлайва кучетата.
Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Излезе официалният списък с всички нови глоби на пътя

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.102 секунди с 20 запитвания.