Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъм (Модератор: Tonyco)Тема: турция
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: турция  (Прочетена 1117 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4141

Ел. поща
« -: октомври 09, 2017, 19:39:20 »

лично аз там отивам само с филма "време разделно" и оръжие за масово поразяване.без значение коя от двете серии ще си сваля,която тая.

гледам че други колеги доста често минават през турция,та могат да дадат доста сведения полезни за мототуризъма ни.да не се стесняват,а да пишат.
четох за някакви винетки,дето искали да се лепят по моторите

като се появят полезни мнения,моля модератора да махне моето,ако не го мързи разбира се Smile Smile Smile
Активен
pln
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBF1000FA
Публикации: 64

Ел. поща
« Отговор #1 -: ноември 20, 2017, 22:54:35 »

Аз съм ходил с кола, няколко пъти. Обиколил съм до Бурса и Галиполи. Кухнята е чудесна, хората са готини, има страшно много за разглеждане. Не знам дали винетките им важат за мотори, с кола беше голямо приключение. Имат 3 вида, като единия май е стар и вече не се ползва, много. За туристи най-добре е HGS card (чете се ХЕ ГЕ СЕ КАРТА). Не е точно винетка, а по-скоро карта с предплатено каране. Лепи се на предното стъкло, преминава се автоматично през контролните пунктове и те сами си теглият от картата. Плаща се за магистрали и май за мостове над Босфора. По принцип имате седмица гратисен период, може и да заминусите. Ако нямате намерение да се връщате, изобщо не се харчете... Цирка е със закупуването. В началото има голям пункт за ХГС. Пресичаш с прибежки (щот е от другата страна) и дотичваш то дам, оказва се, че не продават нови карти! Само зареждат стари. Подочух, че можело да се купи от Шел, обиколих 10ина, говорих на универсален език с полицаи и колкото шофьори намерих, ама нъц, само зареждат! Може да се купи от пощенска станция. Обаче, не всяка, само по-големи. Евтина е, само зора да я намериш е голям.
За хапване, ако минете през Одрин (Едирне) задължително тава джигер. По заведенията бира и алкохол не очаквайте, само в скъпите туристически. Иначе, сладоледа (дундурма) е задължителен, уникален е, пробвайте тези от ядки, ама търсете сладкарница дето си го правят. Баница и боза за закуска да си припомните младините  Very Happy
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4141

Ел. поща
« Отговор #2 -: ноември 21, 2017, 00:00:45 »

я,имало и свестни и отговорни колеги в тоя форум.
моля модераторите да изтрият и двата ми поста,току виж и някой друг благоволи да сподели впечатления.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъм (Модератор: Tonyco)Тема: турция

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.04 секунди с 20 запитвания.