Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратЗа начинаещия МоТо-Форумист!Тема: Бъдещ моторджия моли за съвети.
Страници: 1 [2]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Бъдещ моторджия моли за съвети.  (Прочетена 1941 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ6N
Публикации: 1265

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #15 -: октомври 07, 2017, 19:05:04 »

Като човек карал и двата мотора Хорнет 2004 и ФЗ6 2004 мога да кажа,че Ямахата е мотора който ми хареса повече..свива по добре,позицията повече ми харесва,по-стабилен е в завои... това е мое мнение де,не задължавам никой с него... Very Happy
Та затова може би си взех ФЗ6  Smile
Ако бъдещия колега има път към Пловдив,да се обади ако иска да види на живо/да седне да усети стойката/ ФЗ6, и после да сравни с малкия Хорнет...
Активен
Antonio86
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Симсон S51 , Honda Stream 50cc, Honda Hornet 600cc
Публикации: 48

Ел. поща
« Отговор #16 -: октомври 07, 2017, 19:26:16 »

Като човек карал и двата мотора Хорнет 2004 и ФЗ6 2004 мога да кажа,че Ямахата е мотора който ми хареса повече..свива по добре,позицията повече ми харесва,по-стабилен е в завои... това е мое мнение де,не задължавам никой с него... Very Happy
Та затова може би си взех ФЗ6  Smile
Ако бъдещия колега има път към Пловдив,да се обади ако иска да види на живо/да седне да усети стойката/ ФЗ6, и после да сравни с малкия Хорнет...
Пловдив не ми е далеч , ще намина някой ден. Благодаря за поканата.
Активен
Rawen
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CB 600F Hornet
Публикации: 85

« Отговор #17 -: октомври 07, 2017, 19:37:02 »

Мога да предложа да докарам и моят за някаква база за сравнение ако нямате нищо против.
Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #18 -: октомври 07, 2017, 19:43:09 »

Ее в такъв случай,Антонио ще трябва и да почерпи даже..   Smile
Активен
Antonio86
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #19 -: октомври 07, 2017, 19:58:34 »

Разбира се , че ще почерпя! Как сте със свободното време в понеделник, вторник и сряда?
Активен
Rawen
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CB 600F Hornet
Публикации: 85

« Отговор #20 -: октомври 07, 2017, 20:13:22 »

През седмицата само вечер и пак е тегава работа. Мога събота и неделя само,но другата ме няма. Не ми е проблем някой слънчев уикенд да се разходя до Казанлък, дори и да е по-хладно.
« Последна редакция: октомври 07, 2017, 20:20:32 последно от Rawen » Активен
Antonio86
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #21 -: октомври 07, 2017, 21:03:26 »

През седмицата само вечер и пак е тегава работа. Мога събота и неделя само,но другата ме няма. Не ми е проблем някой слънчев уикенд да се разходя до Казанлък, дори и да е по-хладно.
Ами както решиш. Аз събота и неделя съм на работа по принцип ( на смени ) , но ако съм първа няма дерт след обяд да се видим или пък ако съм нощна да е след 10am.
Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #22 -: октомври 07, 2017, 22:57:23 »

Разбира се , че ще почерпя! Как сте със свободното време в понеделник, вторник и сряда?

След 18 часа е свободното ми време...
Активен
ildivvy
Suzuki GSX 750 fen forever !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4i Sport 07',Aprilia Pegaso 650ie 03'
Публикации: 3320

« Отговор #23 -: октомври 08, 2017, 12:45:01 »

Проблема със заварките на рамата е при 1000 кубиковата Ямаха,т.е. ФЗ1 ! Първото поколение ФЗ6 е с проблемния ТПС,вторите са по-добри: и при спирачките,окачването и други дреболии.Ако бюджета е проблемен,а и не само по тези причини,защо не разгледаш и SV650 и в двете му версии? В-образен,инжекцион (тези с по-плоската рамка за ориентир),доказано здрав и надежден,без изявени слаби места! Аз бих търсил мотор,на твое място,веднага щом събера парите! Напоследък няма много "качествени" мотори и нищо не е за изпускане,ако състоянието му "покрива критериите"!

П.П. Хондата ми я видях на снимки по Коледа,самия мотор "на живо" в средата на Януари (тъкмо заваляваше огромния сняг за съответната година) и го регистрирах в началото на Март,след като можеше,чисто физически,да се стигне до КАТ с двуколесно! Това преди две години,само за пример! Докато го намеря,стоях 8-9 месеца без мотор
Активен
Antonio86
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #24 -: октомври 08, 2017, 14:00:55 »

Проблема със заварките на рамата е при 1000 кубиковата Ямаха,т.е. ФЗ1 ! Първото поколение ФЗ6 е с проблемния ТПС,вторите са по-добри: и при спирачките,окачването и други дреболии.Ако бюджета е проблемен,а и не само по тези причини,защо не разгледаш и SV650 и в двете му версии? В-образен,инжекцион (тези с по-плоската рамка за ориентир),доказано здрав и надежден,без изявени слаби места! Аз бих търсил мотор,на твое място,веднага щом събера парите! Напоследък няма много "качествени" мотори и нищо не е за изпускане,ако състоянието му "покрива критериите"!

П.П. Хондата ми я видях на снимки по Коледа,самия мотор "на живо" в средата на Януари (тъкмо заваляваше огромния сняг за съответната година) и го регистрирах в началото на Март,след като можеше,чисто физически,да се стигне до КАТ с двуколесно! Това преди две години,само за пример! Докато го намеря,стоях 8-9 месеца без мотор
Гледал съм и тези сузукита , но не ми допада външния вид. Проблема с ТПС-а на ямахата се познава по оборотите нали? Докато падат оборотите не равномерно , на пресекулки значи има проблем?
Активен
Георги Петков
Жоро
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ6 Fazer 2004
Публикации: 444

Ел. поща
« Отговор #25 -: октомври 08, 2017, 14:41:35 »

http://www.600riders.com/forum/fz6-technical/181-throttle-position-sensor-issues-you-experiencing-poor-idle-mileage-stalls.html
че ме мързи да пиша
Активен
Antonio86
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #26 -: октомври 08, 2017, 15:06:22 »

Много полезен линк. Мерси
Активен
бат Ицо
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: V-Strom, X-Max
Публикации: 1320

пастафариански моТурист

« Отговор #27 -: октомври 08, 2017, 22:12:07 »

Фен съм на Ямаха, карам Сузуки... преди това Хонда... всеки мотор си е сам за себе си! Все едно да питаш какви гаджета да челастриш - червенокоси, руси или брюнетки Smile Като се качиш ще усетиш Smile
Активен
Страници: 1 [2]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗа начинаещия МоТо-Форумист!Тема: Бъдещ моторджия моли за съвети.

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.173 секунди с 20 запитвания.