Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъм (Модератор: Tonyco)Тема: италия
Страници: 1 2 [3] 4   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: италия  (Прочетена 6044 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4126

Ел. поща
« Отговор #30 -: октомври 07, 2017, 22:40:25 »

ама не е зле да напускаме теми и за другите държави,не че тук няма какво да се каже още,но според мен щеше да ми е много полезно да знам,че тиа кютуце сърбете не щат наши пари,па дори и в банката,или че на магистралата за Игуменица няма бензиностанции,поне преди 4-5 години нямаше

идеята ми е сами да се предпазим от неприятни изцепки до колкото можем.
според мен всеки като сподели опит,пак ще станат нещата.
са не е нужно да си живял 20 години в някоя държава да пуснеш темастига само да си минал и да си забелязъл нещо дето не е кат при нас,а то такива неща бол
Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XVS650 DragStar; CH Racing WXE 125 4T; Suzuki DR650 SP46
Публикации: 1522

7183168
Ел. поща
« Отговор #31 -: октомври 08, 2017, 07:36:13 »

ама не е зле да напускаме теми и за другите държави,не че тук няма какво да се каже още,но според мен щеше да ми е много полезно да знам,че тиа кютуце сърбете не щат наши пари,па дори и в банката....

Е да не би в беге да можеш да платиш с денаре където и да било та те е изненадало горното?
Или дори с евро?
В Сърбия и Македония с лева само по пограничните райони.
С евро май на повечето места ама да не излизаме от Италия.

Не видех да се споменава, че масово не говорят ингилиски.
Вероятно щото ти очевидно го говориш жабарският  Very Happy
Дори не е изключение за голямо заведение в град примерно да не говорят чужд език.
Щом на север е така на юг със сигурност не е по-говорим.
И то не защото са шовинистични свини като франсетата а защото езиците не са им силна страна.
Това обаче до момента никога не е било особен проблем - с боди ленгуидж винаги се разбираме.
Те така или иначе дори италиански трудно ще говорят ако са им вързани ръцете  Smile

« Последна редакция: октомври 08, 2017, 07:38:38 последно от Esper » Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #32 -: октомври 08, 2017, 20:27:04 »

възмутен съм че не успях в банка и меначница да сменя,на 50км от БГ граница,а с тъпата глава не загрех че щом тегля от банкомата ще ми даде динари Surprised
тамън бех решил да ям и да видя могат ли да ме стигнат и мина един с некакъв чопър и спаси положението.са нема да умрем от глад,валутни проблеми ебаси.даже си намерих кръчме с маси до пътя,та направо да скоча на коня Smile Smile Smile Smile

ма братлето с мен го досраме и намери тоя с чопъра Smile Smile Smile Smile Smile

а иначе жабарите всички си мислят че говорят англииски Smile Smile Smile Smile Smile

ама като се пробват с някой дето не е УК и не могат и здрасти да си кажат.
иначе с французи си говорят без проблем и с испанци и всички тия там дето говорят испански диалект де,от южна америка.то и аз де,езиците са много близки и сега кат не знам англииски и си млатя на италянски и с повечето се разбирам.

между другото на юг диалекта е много злобен,в Неапол например си е друг език направо.диалект е де,ма не мога да го сравня с наш,да ви стане ясно.
пример идва една българка,бивша учителка по италянски и тъкмо ми се хвали че няма да има проблем с езика и влезна хазяйна и като запука на диалект...тая вика вие на къв език си говорите Smile Smile Smile Smile

хазяйката ме е карала да и превеждам какво казавт по телевизора Smile Smile Smile Smile

а сарденския вече си е друг език,не е диалект

на север са по нормални,там като не те познават и си говорят чист италянски.

на юг ич не ги ебе дали ги разбираш,он си млати диалекта и това е.викам на едно бившо гадже,само на италянски ще ми говориш,не на диалект.
тя пъва втора и най късно на третата дума пак ме е почнала с диалекта...не се удържат баце Smile Smile Smile Smile

смех падна,за още не знам 2 думи и я питам как е нещо на италянски,не на неаполитански.а тая вика,аз де да знам,чекай да питам татко и верно му се обади Smile Smile Smile Smile Smile

като почнахме с езиците те според диалекта имат 3 думи за к@р,минкия-сицилия,белин-лигурия и каццо,като това не е обидна дума като при нас,да не се засягате ако ви я кажат.примерно съм чувал баба да вика на внучето си ти къв кур искаш  Smile Smile Smile Smile

не се и псуват баш,а се кълнът като бабички...като много брутални бабички де Smile Smile :-)смятат нашите псувни за много брутални...те са си такива де,само дето ние сме им свикнали Smile
Активен
бат Ицо
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: V-Strom, X-Max
Публикации: 1320

пастафариански моТурист

« Отговор #33 -: октомври 08, 2017, 21:17:47 »

Като стана дума за меначници - на запад от Белград 4 от 5 бензински станици ги няма. Това е в посока от Хрватска към Белград. На изпарения се довлачих и то, защото си бях оставил 80 км. резерва, а се оказа, че успях 120 да мина по здрач Surprised
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #34 -: октомври 08, 2017, 23:40:15 »

Като стана дума за меначници - на запад от Белград 4 от 5 бензински станици ги няма. Това е в посока от Хрватска към Белград. На изпарения се довлачих и то, защото си бях оставил 80 км. резерва, а се оказа, че успях 120 да мина по здрач Surprised
още ли трябва да ви убеждавам,че трябва тема за всяка държава в която сме минали,еле па за тея до нас Very Happy
Активен
бат Ицо
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: V-Strom, X-Max
Публикации: 1320

пастафариански моТурист

« Отговор #35 -: октомври 09, 2017, 21:57:00 »

Бе не са важни темите, не са важни къде на майната си си направил селфи, важното е да се споделя информация, защото всеки е тръгнал на някъде да си направи селфи  Smile
А то за да идеш до Италия, трябва и да се върнеш. Така, че инфото ми е много полезно!
Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

7183168
Ел. поща
« Отговор #36 -: октомври 10, 2017, 02:32:38 »

...А то за да идеш до Италия, трябва и да се върнеш...

Всеки път това ми е проблем: Трябва а не искам. Надявам се някой път да няма такъв проблем!
Активен
Petrarca
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha V-Star Classic 650
Публикации: 51

WWW Ел. поща
« Отговор #37 -: октомври 10, 2017, 11:20:39 »

Живял съм в Италия, обиколил съм я почти цялата ( с малки изключения - едното е Неапол ) просто не съм имал работа натам - въпреки уточненията, които дава Kitan, и аз като Esper не мога да я позная през очите на колегата. Няма да опровергавам никого - всеки вижда някаква страна по различен начин. Само ще кажа и аз като Esper - като отида там - трудно ми е да се върна - не защото не мога, а защото не искам ....

Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #38 -: октомври 10, 2017, 18:14:21 »

аре сега Smile Smile Smile Smile Smile аз съм ви написал от какво къде да се пазите,то хубавите неща на всеки са ясни.нали идеята на темата беше,да няма неприятни изненади,а само хубави емоции.

между другото сега се сетих,че имам познат който си дава къщата под наем.дава и стаи само и не беше никак зле.нещо от порядъка на 40-50 евро за нощувка,като и правеше закуска,ма кат се разлафихме и ни прави и барбекюта и местни специалитети.абе готин е.това ако някой иска да разглежда Рим.къщата му е в предградията и има двор в който да си вкарате мотора,той самия също карал,но паднал лошо и сега баш не му е до каране.приятел ми е във фейса,та ако някой иска,мога да го свържа.
Рим както казах най добре с градски транспорт,иначе ще си изгубите деня в трафика,а и до доста забележителности се стига само пеша.
Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

7183168
Ел. поща
« Отговор #39 -: октомври 10, 2017, 20:00:54 »

Това е ценно за Рим - ще го имам изнапредвид!
Цената е екстра.
Хотел един път подирих около Лаго ди Гарда.
У сред лето, тръгнах от Пула (Хървацка) и на гьола бех като сдъвкан и изплют.
Баш като вица дето Зайо Байо отишъл у публичен дом и му се паднала боата да го обслужи  Smile

Не ми се опъваше ич палатката и рекох да потърся некое ню-ню хотелче.
Намерих неколко...
На първото место обяснявам, че нема да я купувам тая стая - не и не.
100 чифута. Останалите и аз не знам как ги открих ама под 80 чифута нямаше.
Накрая спрех на къмпинг, опънах палатка в крайна сметка ама не мисля, че ми излезе по-малко от 30 чифута на вечер.
Това всичко, место за мотора, место за палатката, такси, дъра-бъра.
Кемп-а да си не еме бабата, страхотен и след "офертите" за гюмезарниците дето прослушах ми се видя направо без паре.
Даже 2 дена останах на тоя гьол.

Та 40-50 евро за Роме на стая и место да вържеш коня си е направо оферта!!!
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #40 -: октомври 10, 2017, 22:01:20 »

а пък за там ква оферта имаше,не е истина.
някакво хотелче само за работници,по 2-3-4 легла в стая,ма нещо от типа на 12-15 евро на вечер.няма закуска,ма отсреща имаше хранителен магазин с пицария.но не можах да го открия с гуглето,то тва си е бая гьол да го заеба,а тоя дето ме води,отнесе шамарите и нема как да го питам къде беше.

иначе е много готино там,все едно си на морето.ти ако от там си си правил впечатленията,нема начин да свържеш тая Италия с Неапол
Активен
бай иван
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: урал
Публикации: 82

Ел. поща
« Отговор #41 -: октомври 10, 2017, 23:20:57 »

странно защо всички които са ходили в италия никой не споменава за "коперто". :biggrin:тези които тепърва ще ходят е хубаво да го знаят. Very Happy
Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

7183168
Ел. поща
« Отговор #42 -: октомври 11, 2017, 03:57:11 »

....
иначе е много готино там,все едно си на морето.ти ако от там си си правил впечатленията,нема начин да свържеш тая Италия с Неапол

Е, това место беше лъскач, видно е ама наистина много,много  красиво и подредено по конец.
Ясно, че не е мерило за стандарт, просто минах от там без някаква "теоритична" подготовка.
Особено като го сравниш с останалите гьолове на запад, които са бая по-народни.
Там ползвах некъде и камп за 10 евра след неколко дена ама не помня на кой гьол беше точно.
Повня само, че не беше толкова атрактивно но пък комарите беа колко врапци.
Ма след половинка сливомицин и тва става маловажно  Smile

И явно  има некакви такива ефтинжос места но требва да има некой местен да те светне.
За останалите туристЕ - уй!
« Последна редакция: октомври 11, 2017, 03:59:20 последно от Esper » Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #43 -: октомври 11, 2017, 13:14:32 »

странно защо всички които са ходили в италия никой не споменава за "коперто". :biggrin:тези които тепърва ще ходят е хубаво да го знаят. Very Happy
ами по същата причина,поради която не съм пуснал тема до сега.за мен всичко това си е нормално,нямам никакви драми да си обикалям навсякъде и дори не ми прави впечатление.докато не прочетох пътеписа на един колега и драмите му на плащачката,първо се посмях,но после се сетих какво е да си в друга държава,да не разбираш езика,нравите и начина им на живот и да ти се случи нещо такова.то направо ти идва да им пуснеш водородна бомба.и затова е и цялата тая тема,да няма други неприятно изненадани.а защо написах да допълват кой с каквото се сети,ми защото доста от нещата за мен вече са рутина и не се сещам,че може да са сранни за другите.

сервицио ди тавола-това е цената която заплащате като седнете в ресторант,за това че ползвате масите,столовете и вилиците и лъжиците.обикновенно е 1-3 евро,но може и повече,това на човек.пише си го  в менюто,обикновено на първата страница.на доста от местата,особено на юг,цените са различни според това дали седите или пиете на бара.

доста кофти може да се получи,ако сте компания и всеки си сметне неговото,последния ще плати заради всичките,а сумата може да не е малка.

бакшишите са задължителни на юг,за всяко нещо дето се върши от човек.
в бара,да ви донесат поръчката вкъщи от магазина,човека който ви сменя бутилките с газ,ако не сте газифициран централно.смятат го за лошо възпитание и убида,ако не оставите,са колко си зависи от вас,може и 5 цента да са,но да се остави.

на север пък,еле па в лигурия(най-богатата област с най-големите цинцери)там дори се чудят какво става,ако оставиш бакшиш.никой не оставя или поне рядко.за мен това е адски сгрешено и въпреки протестите си оставям и там
Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

7183168
Ел. поща
« Отговор #44 -: октомври 11, 2017, 14:00:24 »

Това с таксата за ползване на маса на мен ми беше много странно в началото.
Не на секъде се зима ама на чаршията задължително.
Та по дифолт си е за туристете а те требе да се стрижат.

Един път като минах през Флоренция отседнах за неколко дена при една позната.
Първия ден викам "Аре на кафе ама на Дуомото".

Тя вика: Ти лут ли си?!? Там е за туристи!
Ние, които живеем тук не ходим на такива места  Very Happy

И верно! Само на неколко преки в страни от чаршията - симпатични заведения, масички, нема кво беше... сервицио на баба му хвърчилото.
Кафе с чашка мин. вода към него - еверин и половина а не 5...
И тетака.

А и друго интересно, може би е специфично за провинция ама...
Не било прието да излезеш с мома на кръчма освен ако не ти е гадже или жена.
Ама серьозно гадже... Интересно в процеса на сваляне на различни маси ли седат?  Smile
Активен
Страници: 1 2 [3] 4   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъм (Модератор: Tonyco)Тема: италия

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.24 секунди с 20 запитвания.