Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратЗа начинаещия МоТо-Форумист!Тема: проблеми със спирачна система на сбр 1100
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: проблеми със спирачна система на сбр 1100  (Прочетена 815 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
tedddd
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: honda cbr 1100
Публикации: 1

Ел. поща
« -: август 17, 2017, 17:17:03 »

здравеите  колеги имам проблем със задната  спирачка   на  хонда  хх. Проблема е  следния  лосчето  при  натискане  става  твърдо а  моторът  не  спира  едва  когато се  приложи  досто  по голямо усилие  мотора  намалява  но  от  задестване  на  предната  спирачка   понеже е  дуал система
Активен
bocmana77
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: honda XL 700
Публикации: 182

Ел. поща
« Отговор #1 -: август 18, 2017, 06:44:08 »

Щом задейства предната спирачка изключвам проблем в спирачната помпа.Отвий пробката за обезвъздушаване на задното цилиндърче да провериш дали идва до него спирачна течност(това естествено при налягане в системата демек натиснат лост на спирачката).Ако няма течност си провери тръбопроводите да него,ако има течност се сваля спирачния цилиндър и се нуждае от ремонт.(блокирал цилиндър,скъсан маншон,надрало бутало,и т.н.)Щом питаш тук за този проблем те съветвам да се обърнеш към човек с опит защото все пак това е спирачна система и е най важната част,която трябва да работи безупречно.
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 1587

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #2 -: август 18, 2017, 08:33:14 »

Аз бих обърнал внимание и на накладките
Ако си правил нещо и си ги поомазнил...
Като цяло, както казва колегата виж дали изобщо се движи нешо в спирания апарат
Активен
Judas_Priest
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: XX1100; (TDM 850, ETZ 251)
Публикации: 312

« Отговор #3 -: август 18, 2017, 15:24:03 »

Ако усещаш, че задната спирачка се активира и работи при натискане на предната значи накладките са ОК и най-вероятно проблема е в помпата за задната спирачка.
Задният апарат, също както и предният, имат различни бутала, които се активират в зависимост от това дали налягането идва от основната или от спомагателната система. Или  иначе казано, при свалена джанта като натиснеш задната спирачка се движи едно бутало, а като натиснеш предната се движи друго бутало. Според мен ако е запекло нещо в буталото на апарата то той няма на може да се върне. Не знам колко и какво трябва да е запекло, че да не може налягането да го изкара.
Както колегата спомена, хубаво е спирачки да работят добре. Ако си сигурен в това, което правиш - разглабяй и виж за какво иде реч. Ако не - потърси доверен механик.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗа начинаещия МоТо-Форумист!Тема: проблеми със спирачна система на сбр 1100

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.079 секунди с 20 запитвания.