Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Изисква ли се малък талон на мпс при пререгистрация
Страници: 1 [2] 3   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Изисква ли се малък талон на мпс при пререгистрация  (Прочетена 4314 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
mendi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda XL 500 R - бивш; Yamaha TT 600 S - бивш; Suzuki DR-Z 400; Yamaha TDM - бивш; BETA 350
Публикации: 1095

Ел. поща
« Отговор #15 -: февруари 08, 2018, 13:53:11 »

Една табела е 6лв! Някой си беше направил в някаква фирма в София,защото му беше паднала/загубена по същия начин!
Това няма как да стане по ЗАКОНЕН НАЧИН!!! Могат да ти дадат табела със същия номер само ако върнеш старата повредена.
Иначе си е "фалшива табела с ДКН" от всякъде. Дано да не го спрат твоя познат че ще се вкара в приключение, нищо че има истински талони.
Активен
Vladi4
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 50сс, 150сс, 175сс, 250сс, 350сс, 750сс, 850сс и сега BMW R 1100 GS
Публикации: 1250

Директор на ветрови превал.

Ел. поща
« Отговор #16 -: февруари 08, 2018, 14:20:15 »

Малкият талон ще трябва да се прибере от КАТ и това най-вероятно ще трябва да направи собственикът на мотора. След това ти с големият и малкият талон, и договорът за продажба ще трябва да пререгистрираш мотора, но с документа, че номера е загубен ще платиш да ти дадат друг номер. Иначе само щяха да сменят талоните, при пререгистрацията, като ги издадат вече на новият собственик.
Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 14115

« Отговор #17 -: февруари 08, 2018, 14:37:31 »

Малкия талон може да си го вземе и той. Нали има договор. Стария собственик вече не е собственик и няма права. С договора ще удостовери, че той е новия собственик и после в КАТ за пререгистрация.
Активен
Niki_Georgiev
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha R6 2004
Публикации: 41

Ел. поща
« Отговор #18 -: февруари 08, 2018, 16:22:54 »

И аз мисля като ЧЕФО ама тия в КАТ хич ги няма. От както ме спряха минах през 5 различни полицая и всичките ми казаха различни неща. Едното беше че трябвало статия собственик да си регистрира наново мотора тъй като нил дерегистриран и да ми го продаде наново....
Активен
Niki_Georgiev
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #19 -: февруари 08, 2018, 17:23:25 »

Голям филм ще е със сигурност. Дано краят е щастлив за мен. Сега от НГ на сам има и 200лв глоба ако не си прехвърлил собствеността в срок. Ако не ми признаят, че съм направил заявление в срок, но не съм сменил номерата защото са нямали ще им вдигна голям скандал.
Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #20 -: февруари 08, 2018, 20:18:37 »

Ако имаш зявление, срока спира да тече. Гледат датата на заявлението. Спри да питаш тук и иди си прибери талона. Носи договора и заявлението. Стария собственик не може да ти го продаде повторно, той вече не е собственик. Това би било измама. Незаконно е. Собственик вече си ти. Заеби форума, тук са само дървени философи.  Отивай си взимай талона и после за регистрация преди да забъркаш още по-голяма кашотина

П.П. Много ме кефи как сами си забърквате кашите от нищо и после ревете. Ми, не са виновни полицаите. Собственика си е виновен за кашата. Полицаите били тъпи. А много ли е умна постъпка на собственика, дето сам се е насадил на пачи яйца? Що кара без номер, без книжка, без пререгистрация? А ся да сърба попарата, дето сам си надроби да му бъде за урок.
« Последна редакция: февруари 09, 2018, 14:50:08 последно от ЧЕФО » Активен
madbatt
Чукча не моторист, чукча форумист!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: горска пръчка
Публикации: 739

Who can stop the Cop

« Отговор #21 -: февруари 08, 2018, 20:43:17 »

Караш без регистрация и печелиш в съда?
Не искам да съм стария собственик ...
« Последна редакция: февруари 08, 2018, 20:47:30 последно от madbatt » Активен
Lancer4o
:)
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Aprilia Leonardo 300, Yamaha T-max 500
Публикации: 1207

« Отговор #22 -: февруари 09, 2018, 00:32:11 »

Аз искам да попитам защо са ти отнели книжката за 6 месеца? При липса на категория не свалят ли само номера и съответно МПС-то е спряно от движение?  Surprised
Активен
Niki_Georgiev
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #23 -: февруари 09, 2018, 11:32:18 »

в Понеделник ще ходя и после ще ви пиша какво е станало.
Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #24 -: февруари 09, 2018, 14:51:56 »

Аз искам да попитам защо са ти отнели книжката за 6 месеца? При липса на категория не свалят ли само номера и съответно МПС-то е спряно от движение?  Surprised
Липса на категория = шофиране без книжка = неправоспособен шофьор = много корав секс, анално-орален.
Активен
Lancer4o
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #25 -: февруари 09, 2018, 19:04:33 »

Липса на категория = шофиране без книжка = неправоспособен шофьор = много корав секс, анално-орален.

Мой приятел го хванаха на крайбрежната без категория, иначе мотора изряден и му свалиха номера. Мотора е свален за 6 месеца от регистрация, а той има акт за управление на МПС без съответствие в категорията и по спомен беше от рода на 300-350лв акта. Книжката не са я взели дори и за ден... за това питам автора, защо са му я взели.

Има няколко варианта. Първи вариант... не е спрял на палка, което се наказва с лишаване от правоспособност. Втори вариант... алкохол  Very Happy
Активен
NikDaPhreak
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Балкан М1, Kawasaki VN15, Suzuki LA650, Балкан С2
Публикации: 1621

« Отговор #26 -: февруари 10, 2018, 00:13:24 »

има и други - изтекъл преглед, стари провинения или неплатени глоби.
Активен
Lancer4o
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #27 -: февруари 10, 2018, 00:36:44 »

има и други - изтекъл преглед, стари провинения или неплатени глоби.

Да, всъщност сега се сетих, че им увеличиха правомощията. Даже май Владо Каролев скоро беше в такава ситуация.
Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #28 -: февруари 10, 2018, 12:55:09 »

Ами, без категория, без номер, малко ли е? А може и друго да е имало.
Активен
maverickf1
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSX-R 1000
Публикации: 311

I feel the need...the need for speed

« Отговор #29 -: февруари 11, 2018, 16:16:09 »

гангстерски филм отвсякъде
Активен
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Изисква ли се малък талон на мпс при пререгистрация

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.182 секунди с 21 запитвания.