Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъмKлуб пътешественик (Модератор: Tonyco)Тема: До Грузия-набързо,и обратно
Страници: [1] 2 3   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: До Грузия-набързо,и обратно  (Прочетена 4512 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
whitewater
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki DRZ 400S , V-Strom 650
Публикации: 70

« -: юни 03, 2017, 13:24:02 »

Дълго време( или няколко дни)  се чудих дали да напиша нещо за своето пътуване до Грузия.
Макар че мога да го определя като "тираджийско“,с други думи-сравнително безопасно и осъществено по главни пътища пътуване,все пак остава първото ми самостоятелно пътуване над 1000 км,а за да бъдем точни-4200 км.
Реакциите на 97% от хора бяха идентични-недей.Но нека бъдем обективни-рядко е толкова страшно и лошо,колкото ние сами го обличаме в тези епитети.
В сряда разбрах,че въпреки първоначалният отказ,мога да отида в Боржоми,Грузия, и да бъда част от Европейското по рафтинг,което стартираше след седмица.В четвъртък бе ден за размисъл.Летях и двата дни,буквално кипях от емоции и въпросителни.На всички,с които споделих,им бе ясно,че отивам.. само аз уж още решавах.Пари нямах-ей така изневиделица не се тръгва на 4000 км пътешествие,трябва подготовка,отпуск-казах си аз.За щастие от работа ме пуснаха-за което им благодаря искрено.Работя за невероятни хора.
В петък емоцията бе преминала в друго ниво-събудих се,стреснах се,попитах се какво правя,да го правя ли,страх ме е.Но бързо ми мина и еуфорията настъпи отново.
Добре-реших,ще ходя.Ами пари-последният проблем-в петък,денят преди моето тръгване,се подредиха нещата по шантав начин.Бях поръчвала екипировка,която върнах в последствие,заради несъответсвие с размерите.Е преводите на тези пари очаквах поне след седмица-но пристигнаха в картата още в петък.Естествено изпросих и аванс... и в събота бе време да стягам багажа.Предвидих 3+ дни за пътуване до целта.
Събота е.“Набързо“ се метнах до Струма,за да изкарам няколко часа с приятели,тяхното дете и кучето Съни-Бъни,отишли на рафтинг.Времето на реката не е константа,и ето-стана 17ч.,с други думи-окъснях.Тръгнах към София ,за да стегна багажа и към Свиленград,където щеше да бъде първата ми нощувка по пътя,и единствената резервация от цялото пътуване.
Още по пътя към София-буря,спрях и зачаках.Прибрах се вир вода.Изсуших се,стегнах багажа и към 21:30 тръгнах.На следващият ден в планът ми бяха 1000км,затова тая вечер исках поне тези малки 300 км до Свиленград да направя.
Естествено тенденцията се запази и славният път до Свиленград бе изтъкан от вода.Отново.
Ето ме- в 00:30 ,в къщата,където ще спя.В букинга пишеше,че има и паркинг-но уви-бе кална градина с домати и разкопки.Ама ща не ща-вкарах мотора .
Пих едно вино с хазяите и се отправих към леглото.Дрехи и обувки ще суша на сутринта.
На сутринта включих сешоара,моят най-верен приятел за следващите 10 дни..Пих кафе.Хазяйката беше опекла кифлички,сложила ми буркан сладко от ягоди,яйца(варени-това поръчах за закуска),бучка сирене,прибори.Напълни ми сърцето.И малкото свободно място в куфара.
Обличам найлоните и тръгвам към границата.Минах бързо,иде ред на най-големият ми кошмар-Истанбул.
Опитах да купя карта на Турция-йок,нямало.Опитах да купя билет за магистралата-йок,свършили.Ми хубаво,продължавам.
Преминавам първият тол пункт,без бариери е.Спрях пред едни ,приличащи на жандармерия,да ги попитам все пак как да платя за тая магистрала.Криво ляво ми казаха да премина 5-те ленти,послее да прескоча оградата,да премина и другитее 5,и да си купя билет.Хич не ми хареса тая работа,ама няма как.На хоризонта изскочи един македонец и заговорихме.Каза ми да продължавам,камерите снимали отпред,пък аз там номер нямам.Само това чаках да чуя и газ към Истанбул.
Този град е шок,ужас,драма,и шок.Уморих се от напрежение.Хиляди,милиони коли ,в 5 колони,отвсякъде се вливат още хиляди... Изключително неприятно преживяване.Бях си казала ‚никога повече‘,ама после се сетих,че трябва и да се прибера от Грузия.Ебаси.
Минах... с почивки за по цигара и събиране на емоционални сили.. минах.
Продължаваме напред.
Следващите няколкостотин километра бях под вода,бури,припръскване,бури.Леко хвъзнах на няколко места на магистралата,станах по внимателна.За деня крайна цел беше Самсун.
Успях да издрапам 200 км преди целта,спрях да пия чай-на повечето бензиностанции чаят и кафето са безплатни.Вече беше тъмно,треперех,отново мокра,при все че през деня спрях и се преоблякох из основи,дори ботушите смених със зимните си обувки,които носех именно за такива ситуации.
Почерпих бензинаджиите с кифличкитее от Свиленград и изпих над литър чай.Разбрах ,че има хотел на 18 км,реших да заредя и да изчезвам.“Заговорихме“ се с google translator  и ми бе предложена стая на бензиностанцията.И тук идва момента на претегляне на везните-сама съм,предлагат ми стая.. да приема ли.. или да продължа.Тук си припомних думите на Сево за гостоприемството на турците към пътуващият човек.Казах си- ще пиша на достатъчно хора къде съм,имам нож,ще имам самостоятелна стая с ключ...Думата „гостоприемство“ надделя и реших ,че оставам.
Изминати километри за деня-850.
Пих една водка с чай за приспиване (стаята идваше с бонус- водка и електрическо одеало),и заспах като пън.На сутринта познатата програма-кафе,цигара ,сешоар.Обилна закуска.Не взеха един лев от мен новите ми приятели,само кифличките,и то след продължително  настояване.
Навън бе мокро,но с разкъсана облачност и слънце.Прекрасно утро.
Стегнах багажа и изпълнена с надежда за светъл ден ,се отправих към следващата цел от маршрута-Батуми,Грузия.
Следва продължение.

« Последна редакция: юни 03, 2017, 13:54:08 последно от whitewater » Активен
RODRIGUEZ
"Rodriguez Motors"
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KLX650, ZX9R
Публикации: 3089

НЯМА ЛОШИ МАРКИ, ИМА ЛОШИ СТОПАНИ!!! 0889289511

WWW Ел. поща
« Отговор #1 -: юни 03, 2017, 13:52:12 »

.....  ...
Mad apl Mad rulez2 rulez2 rulez2 apl apl apl Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Активен Активен

Мотор: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT
Публикации: 2371

« Отговор #2 -: юни 03, 2017, 14:07:58 »

Чакай малко бе това нещо се пише от жена? Пътува сама ? Впечатлен съм! Браво! Истанбул е наистина кошмар. Истинско джигитско каране от всички. За първи път ходих там с мотор преди 6-7 години проблема беше, че в тая лудница трябваше да намеря и точен адрес. Влязох през някакъв магистрален път където нямаше кола, която да кара с по-малко от 160 с едни бесни рискови престроявания. Тъкмо се окопитих в обстановката и гледам катастрофа моторист набит в задницата на ТИР като врабче. Предполагам мъртъв но просто прелетях оттам защото трафика ме носеше със себе си. Колкото нерви скъсах в тоя идиотски град сигурно толкова не съм скъсал за всичките години каране на мотор.
Активен
Vladi4
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 50сс, 150сс, 175сс, 250сс, 350сс, 750сс, 850сс и сега BMW R 1100 GS
Публикации: 1212

Директор на ветрови превал.

Ел. поща
« Отговор #3 -: юни 03, 2017, 14:10:12 »

Oбещава да е много интересно! Very Happy
В същност има някъде тук специална тема за тези плащания на магистралите в Турция и за HGS стикерите, от къде се купуват, и т.н. Пък и Тони, който е модератор точно на този раздел миналата година ходи до Грузия и също има пътепис тука.
Е и аз ходих де, до Грузия и из Кавказ, но чак сега забелязах, че не съм пуснал тук в тоя форум пътеписа си. Very Happy
Та мисълта ми е, че информация има само трябва да потърси човек. Very Happy
Активен
xx22xx22
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha
Публикации: 145

Ел. поща
« Отговор #4 -: юни 03, 2017, 20:00:53 »

По кое време ти се е получило преминаването през Истанбул ?
Наскоро двама турци ми обясняваха че трябва да стане преди 8 сутринта или м/у 1 и 4 на обяд .
Активен
бат Ицо
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: V-Strom, X-Max ex: Transalp, CB750F2, няколко 251, 250 и Simson Schwalbe
Публикации: 1303

пастафариански моТурист

« Отговор #5 -: юни 03, 2017, 20:49:26 »

Респект!
Още един плюс ЗА обиколката ми на Черно море, че както е тръгнало...
Активен
whitewater
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki DRZ 400S , V-Strom 650
Публикации: 70

« Отговор #6 -: юни 03, 2017, 23:48:01 »

Чакай малко бе това нещо се пише от жена? Пътува сама ? Впечатлен съм! Браво! Истанбул е наистина кошмар. Истинско джигитско каране от всички. За първи път ходих там с мотор преди 6-7 години проблема беше, че в тая лудница трябваше да намеря и точен адрес. Влязох през някакъв магистрален път където нямаше кола, която да кара с по-малко от 160 с едни бесни рискови престроявания. Тъкмо се окопитих в обстановката и гледам катастрофа моторист набит в задницата на ТИР като врабче. Предполагам мъртъв но просто прелетях оттам защото трафика ме носеше със себе си. Колкото нерви скъсах в тоя идиотски град сигурно толкова не съм скъсал за всичките години каране на мотор.
Съвсем ме разбираш,значи.Трафик,но трафикът се движи с беезумна скорост.Никой не прави ясто на мотористи,всеки засича,при скорост от мин. 80км/ч.
По кое време ти се е получило преминаването през Истанбул ?
Наскоро двама турци ми обясняваха че трябва да стане преди 8 сутринта или м/у 1 и 4 на обяд .
Първият път беше обедно,вторият път гоних нощ,но не се получи.. ще разказвам в слдващото писание Smile
Oбещава да е много интересно! Very Happy
В същност има някъде тук специална тема за тези плащания на магистралите в Турция и за HGS стикерите, от къде се купуват, и т.н. Пък и Тони, който е модератор точно на този раздел миналата година ходи до Грузия и също има пътепис тука.
Е и аз ходих де, до Грузия и из Кавказ, но чак сега забелязах, че не съм пуснал тук в тоя форум пътеписа си. Very Happy
Та мисълта ми е, че информация има само трябва да потърси човек. Very Happy
Инфо има,колкото можах,за ден,събрах,питах и тн.
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5039

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #7 -: юни 04, 2017, 00:01:05 »

Преди две години още разбрах, че си предостатъчно луда! Още като ми каза, че се занимаваш с рафтиг...
А преди две години ти за сефте се качи на мотор бе мамка му!
За пътешествието до Грузия респект!
 rulez1
Удари ни в земята 90% от мъжете във форума мамка му Smile Smile
Активен
ivan_j
Ivan_J's Garage www.ivan-j.ga
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki DR650SE, Honda XR250 Baja, Балкан 250, Балкан МПС, NSU OSL 251, Horex Regina 400, Lambretta Li150 s.1
Публикации: 2893

От кал да си, Иван да си!

« Отговор #8 -: юни 04, 2017, 08:45:25 »

Преди две години още разбрах, че си предостатъчно луда! Още като ми каза, че се занимаваш с рафтиг...
А преди две години ти за сефте се качи на мотор бе мамка му!
За пътешествието до Грузия респект!
 rulez1
Удари ни в земята 90% от мъжете във форума мамка му Smile Smile
Забелязвам, че поне половината от мотопътешествениците са се качили на мотор вчера и днес тръгват.
А ние дъртите по-трудно се наемаме за подобни пътешествия. Ето, аз се опитвам да намеря ПОНЕ ЕДИН мераклия да направим Западната граница и няма!
Девойко, евалла за смелостта да тръгнеш сама!
Активен
Vladi4
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 50сс, 150сс, 175сс, 250сс, 350сс, 750сс, 850сс и сега BMW R 1100 GS
Публикации: 1212

Директор на ветрови превал.

Ел. поща
« Отговор #9 -: юни 04, 2017, 08:56:49 »

Евала и от мен за такова пътуване!  Very Happy
Истанбул е ужасен и страшен да караш из него. Трафик и то много голям има, почти непрекъснато през цялото денонощие. Сутрин много рано е малко по-слаб трафика, но не и към 8.00 часа. Под рано разбирам 4,00-5,00-6,00 часа сутринта. В 8,00 и от 13,00-16,00-часа няма отслабване на трафика, както и през нощта, примерно 0,00-1,00-2,00 часа. Тогава пък има много ТИР-ове по магистралите, които пресичат града.
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5039

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #10 -: юни 04, 2017, 11:41:54 »

Забелязвам, че поне половината от мотопътешествениците са се качили на мотор вчера и днес тръгват.

Има нещо вярно!...
Преди години просто палех и тръгвах за някъде си... Е не за Грузия Sad Smile
Сега ще проверя прогнозата за времето, пък какво да облека,пък задължително с каска, пък яке, пък чек да видим мотора как е, пък още някой ще дойде ли...
Активен
mimom
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FJR 1300; Honda VF700C Super Magna; Honda Hornet 600; Suzuki Bandit 250
Публикации: 282

Ел. поща
« Отговор #11 -: юни 04, 2017, 12:45:26 »

Евала моме! Респект и поклон за мъжкото поведение! Раз - печка, раз - кюнци! И какво? За два дни, ето така от раз и до Грузия, сама?! Все едно ти е до съседния град. Както казаха колегите по-горе, забелязвам, че все повече ги мислим нещата, отколкото да действаме импулсивно. Аз не обичам да планувам, защото съм фатализъм, но за такова пътешествие не бих се  с спретнал за два дни. Още веднъж, поздравления и чакам с нетърпение продължението.
Активен
NikDaPhreak
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Балкан М1, Kawasaki VN15, Suzuki LA650, Балкан С2
Публикации: 1624

« Отговор #12 -: юни 05, 2017, 11:38:58 »

Евала за куража!

А ние дъртите по-трудно се наемаме за подобни пътешествия. Ето, аз се опитвам да намеря ПОНЕ ЕДИН мераклия да направим Западната граница и няма!
А, няма! Има таман двама, за които се сещам, ма не си обадил кога го планираш. Потягам единия Балкан, че със златното крило ще съм малко в небрано лозе ако стъпим извън асфалт, и съм на линия. Миро ми пали фитилите от януари нейде за такова пътуване, ма не знаех, че ти си в корена на идеята...
Активен
BoneCollector
VT1100 Shadow '94
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 623

Loud pipes save lifes

« Отговор #13 -: юни 05, 2017, 13:57:44 »

Браво и тук! Знаеш, че чакаме продължението, гарнирано с повечко снимки по възможност  Very Happy
Активен
mitko69
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Vstrom 650
Публикации: 67

Ел. поща
« Отговор #14 -: юни 06, 2017, 02:33:27 »

Кураж, лудост, авантюризъм или всичко на куп...супер начало, чакаме втора серия.
Активен
Страници: [1] 2 3   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъмKлуб пътешественик (Модератор: Tonyco)Тема: До Грузия-набързо,и обратно

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.274 секунди с 21 запитвания.