Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратЗа начинаещия МоТо-Форумист!Тема: Начинаещият моторист и... Каскадите
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Начинаещият моторист и... Каскадите  (Прочетена 93040 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
uragann
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: някакъв дръгел
Публикации: 334

« Отговор #165 -: август 20, 2013, 17:05:01 »

Вижте ровейки се в нета на какво попаднах-онемях май клипа е турски и не е за хора с слаби сърца:- http://go.mail.ru/search_video?mailru=1&q=motosiklet&fr=ws_p#d=1582537476&sig=2184510aa6&i=EnRnqjNz_ac&s=youtube
« Последна редакция: август 20, 2013, 17:08:04 последно от uragann » Активен
pursuit
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: If everything seems under control, you're not going fast enough!
Публикации: 390

Suzuki Intruder1500 Custom, Victory Cross Roads LE

« Отговор #166 -: януари 16, 2014, 16:00:22 »

Ето моторетка: тежи 360кг празна, без кейдж, без подготовка, но с подходящ байкър...

Разумът, преценката - това е балансът, корективът...

А самонадеяният дава фира - рано или късно.

Road King wheelie caballito

Респект Red Raven!
Активен
evelinbg
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha YZF600R Thundercat
Публикации: 21

Ел. поща
« Отговор #167 -: август 02, 2014, 22:40:42 »

Здравейте,
не съм сигурна дали съм избрала точната тема, но имам нужда да споделя с някой моите притеснения...
Харесвам моторите от както се помня! В продължение на 10 години всяка пролет се заричах, че този път наистина ще си купя мотор, но майчиният инстинкт за самосъхранение надделяваше. Преди около месец тези мисли ме подгониха отново, до такава степен, че в продължение на седмица сън не ме ловеше. Събуждах се по нощите и започваше едно търсене на "подходящ партньор" с часове. И така докато не го докарах у дома...
Но тук започва драмата.  Изминаха две седмици от тогава, а аз не мога да събера кураж да го изкарам от двора. Не мога да разбера на какво се дължи това. За щастие двора е голям и вътре го подкарвам, но идеята да изляза наравно с колите ме панира. Не ме страх, че ще падна, но ме е страх, че ако падна няма да мога да го изправя после. Опитах вече и не ми се получи.
Не знам какво очаквам от вас, може би е достатъчно само да чуя, че това е съвсем нормално, щото съм новобранка и този сезон е по-добре да не се показвам навън...
Или пък това значи, че щом изпитвам страх е по-добре да се откажа и да си го паля само в гаража Surprised
Факт е обаче, че започнах отново да спя нощем...
Активен
valiogolf
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Hornet CB600F 2001г.
Публикации: 6

Ел. поща
« Отговор #168 -: август 02, 2014, 23:30:34 »

давай смело няма от какво да се притесняваш  Smile
Активен
Ecliptica
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki Intruder VS 600
Публикации: 75

« Отговор #169 -: август 02, 2014, 23:35:15 »

https://www.youtube.com/watch?v=BeLkrPkjimo

Вдигаш качваш се и продължаваш. Който не се е качил той не е паднал ;)
Активен
evelinbg
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #170 -: август 02, 2014, 23:49:14 »

https://www.youtube.com/watch?v=BeLkrPkjimo

Вдигаш качваш се и продължаваш. Който не се е качил той не е паднал ;)

Това е ясно... Без падане видях, че няма да мина.
Изглежда лесно така, дано да успея и аз - а не да се налага "викаш някой да го вдигне, чакаш го да дойде, качваш се и продължаваш". Мерси за клипчето..
Активен
evelinbg
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #171 -: август 02, 2014, 23:59:42 »

давай смело няма от какво да се притесняваш  Smile

Давам, давам... навила съм часовника за 6:30 часа. Може пък утре да е големия ден...
Активен
доц.Кожухаров
Мотоциклета е като бирата ! Консумирайте с удоволствие и мярка !
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: VN1600 Nomad - Скитника
Публикации: 481

Safe drive - Long ride ! VBA Member#03630

« Отговор #172 -: август 03, 2014, 07:15:18 »

Здравейте,
не съм сигурна дали съм избрала точната тема, но имам нужда да споделя с някой моите притеснения...
Харесвам моторите от както се помня! В продължение на 10 години всяка пролет се заричах, че този път наистина ще си купя мотор, но майчиният инстинкт за самосъхранение надделяваше. Преди около месец тези мисли ме подгониха отново, до такава степен, че в продължение на седмица сън не ме ловеше. Събуждах се по нощите и започваше едно търсене на "подходящ партньор" с часове. И така докато не го докарах у дома...
Но тук започва драмата.  Изминаха две седмици от тогава, а аз не мога да събера кураж да го изкарам от двора. Не мога да разбера на какво се дължи това. За щастие двора е голям и вътре го подкарвам, но идеята да изляза наравно с колите ме панира. Не ме страх, че ще падна, но ме е страх, че ако падна няма да мога да го изправя после. Опитах вече и не ми се получи.
Не знам какво очаквам от вас, може би е достатъчно само да чуя, че това е съвсем нормално, щото съм новобранка и този сезон е по-добре да не се показвам навън...
Или пък това значи, че щом изпитвам страх е по-добре да се откажа и да си го паля само в гаража Surprised
Факт е обаче, че започнах отново да спя нощем...

Книжка за мотор имаш ли ?
Ако НЕ, бягай на курс. Там хем ще ти мине страха,
хем няма да ти дреме от полицията.
Активен
evelinbg
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #173 -: август 03, 2014, 07:43:10 »

Книжка за мотор имаш ли ?
Ако НЕ, бягай на курс. Там хем ще ти мине страха,
хем няма да ти дреме от полицията.

Книжка имам вече десетина години, но тя не кара мотора. Може би един опреснителен курс ще ми дойде добре обаче Confused
Активен
доц.Кожухаров
Мотоциклета е като бирата ! Консумирайте с удоволствие и мярка !
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: VN1600 Nomad - Скитника
Публикации: 481

Safe drive - Long ride ! VBA Member#03630

« Отговор #174 -: август 03, 2014, 07:49:43 »

Книжка имам вече десетина години, но тя не кара мотора. Може би един опреснителен курс ще ми дойде добре обаче Confused

Със сигурност, щото със страх на мотора не си е работа.
Активен
pursuit
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: If everything seems under control, you're not going fast enough!
Публикации: 390

Suzuki Intruder1500 Custom, Victory Cross Roads LE

« Отговор #175 -: август 03, 2014, 09:27:48 »

Здравей Евелин,
За да решиш проблема го раздели на проблемчета:
1. Овладей мотора
- потегляне-ускоряване-завиване-спиране
- маневри с ниска скорост завой,обратен завой, избягване на препятствия
- вдигане на паднал мотор

2. След като спреш да даваш целият ресурс на "процесора" в контролирането на мотора излез на пътя.
Ако си била вече участник в движението - т.е. имаш книжка за кола и шофираш активно (поне веднъж седмично)ще ти е по-лесно...
Ако ли не - тренирай, дори и ментално - проигравай ситуациите.

Намери си търпелива компания и правете кратки преходи в група - повтаряй тяхното поведение на пътя...

Сега е лодкарски сезон и не съм така активен в weekend-ите с мотора, но ако ти е интересно предполагам, че мога да бъда полезен за началото. 0888630755 - и аз съм от София.

Кураж, методичност и концентрация е разковничето.
Внимателният и Господ го пази, казват едни съседи  Very Happy

Успех, радваме се за теб!
Активен
addict
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: SRAD
Публикации: 523

« Отговор #176 -: август 03, 2014, 11:49:57 »

Аз книжка скоро ще карам за мотор , кола карам от 5-6 години и моя начин в началото да се науча да карам дори кола... беше вечер като няма движение и всички са се прибрали бавно и спокойно.
Активен
evelinbg
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #177 -: август 03, 2014, 12:43:29 »

Здравей Евелин,
За да решиш проблема го раздели на проблемчета:
1. Овладей мотора
- потегляне-ускоряване-завиване-спиране
- маневри с ниска скорост завой,обратен завой, избягване на препятствия
- вдигане на паднал мотор

2. След като спреш да даваш целият ресурс на "процесора" в контролирането на мотора излез на пътя.
Ако си била вече участник в движението - т.е. имаш книжка за кола и шофираш активно (поне веднъж седмично)ще ти е по-лесно...
Ако ли не - тренирай, дори и ментално - проигравай ситуациите.

Намери си търпелива компания и правете кратки преходи в група - повтаряй тяхното поведение на пътя...

Сега е лодкарски сезон и не съм така активен в weekend-ите с мотора, но ако ти е интересно предполагам, че мога да бъда полезен за началото. 0888630755 - и аз съм от София.

Кураж, методичност и концентрация е разковничето.
Внимателният и Господ го пази, казват едни съседи  Very Happy

Успех, радваме се за теб!

Благодаря за съветите и за подкрепата!
Относно карането на кола нямам проблеми, карам от около 15 години и съм спокойна на волана (даже и С карам в момента).
Концентрацията най-вероятно ме плаши. Онзи ден слезнах от него без да му сложа стойката - не се стреснах от падането, но се упаших от себе си. АБСУРДНО Е!
Както и да е, не се предавам. Ще се радвам наистина, ако имаш възможност да дадеш едно рамо в началото, в смисъл такъв да не излизам сама навън.
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 1977

« Отговор #178 -: август 03, 2014, 13:24:18 »

Това със степенката наистина изглежда абсурдно, ама често се случва на начинаещи. Скачай на мотора и потегляй лека полека.
Активен
addict
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: SRAD
Публикации: 523

« Отговор #179 -: август 03, 2014, 14:48:49 »

Благодаря за съветите и за подкрепата!
Относно карането на кола нямам проблеми, карам от около 15 години и съм спокойна на волана (даже и С карам в момента).
Концентрацията най-вероятно ме плаши. Онзи ден слезнах от него без да му сложа стойката - не се стреснах от падането, но се упаших от себе си. АБСУРДНО Е!
Както и да е, не се предавам. Ще се радвам наистина, ако имаш възможност да дадеш едно рамо в началото, в смисъл такъв да не излизам сама навън.

това е от тръпката сигурно  Smile
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗа начинаещия МоТо-Форумист!Тема: Начинаещият моторист и... Каскадите

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.206 секунди с 20 запитвания.