Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: [1] 2 3 ... 7   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Съвет за мотор  (Прочетена 17393 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
cobalt
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: нямам
Публикации: 7

« -: февруари 07, 2017, 15:04:40 »

Здравейте , никога не съм карал мотор, а винаги съм имал мерак. Решил съм се тази година да си закупя вече. Разгледах много модели ... обичам да пътувам и си търся мотор който да е удобен за пътуване на двама души. Конкретно към бюджет не съм се ограничил, но ми са иска да си купя нещо евтинко като за първи мотор (като казвам първи имам предвид , че и за първи пат ще се кача на мотор Smile ) 195см. 120кг съм, което само по себе си мисля, че ме праща на голям по размер мотор.
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT
Публикации: 2449

« Отговор #1 -: февруари 07, 2017, 15:39:36 »

Boss Hoss е идеален мотор и ще ти отива най-много. Не ограничаваш бюджета но го търсиш евтинко - разгледай сайтовете за мотори на старо. Не ги карат много но това е добре защото ще е с малък пробег. За качване и седене е удобен предполагам има много голяма седалка и ще е комфортен. Мотора е голям размер! В краен случай компромисни варианти са triumph rocket 3 и kawasaki vulcan 2000 но те са с по-малки размери.
Активен
cobalt
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: нямам
Публикации: 7

« Отговор #2 -: февруари 07, 2017, 15:57:30 »

ами идеята ми е да си купя нещо по евтино с цел да се науча на нещо и чак тогава да си взема "моят мотор" .. гледах  хонда варадеро примерно ... или незнам..
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 1863

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #3 -: февруари 07, 2017, 16:26:50 »

Има доста такива теми, може да потърсиш из форума...
Ще изгубиш 1/2 - 1 ден да четеш и ако си късметлия ще се ориентираш, ако не си значи не си търсил добре  Very Happy
Като цяло изкарай книжка на първо време, там ще се ориентираш добре за моторетките.
Ако имаш книжка иди вземи някой опреснителен час

Това горното е в случай че си сериозен, а в случай че искаш да става джюмбиш - вземи си хаябуса
Активен
award
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 1000 RR 06
Публикации: 617

Еволюция - от 4 крака на 2, от 4 гуми на 2 !!!

« Отговор #4 -: февруари 07, 2017, 18:06:16 »

Човека още нищо не е казал, вие тръгнахте с рогата напред. Купи си мотор който те кефи на външен вид и не чети форуми.
Ако питаш хората тук трябва да минеш през 50 кубика - 3 години, 125цц 5 години, 250цц 18 години .... и т.н. ....  Surprised Surprised
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #5 -: февруари 07, 2017, 18:19:31 »

Аз му отговорих така, защото ще спести време и нерви
Активен
bocmana77
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: honda XL 700
Публикации: 195

Ел. поща
« Отговор #6 -: февруари 07, 2017, 19:18:53 »

Варадерото с още един,като теб 120 кила ще ви носи като бръмбар сламка.Изключително удобен бърз и маневрен подходящ и за по дълги преходи.Като изключим,че нямаш опит е добър вариант.
Активен
HondaPBR125
Nakamichi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1042

Ел. поща
« Отговор #7 -: февруари 07, 2017, 21:33:13 »

Има доста такива теми, може да потърсиш из форума...
Ще изгубиш 1/2 - 1 ден да четеш...

...след това ще ти трябва цял живот да ти се възстанови психиката!!!

затова подкрепям мнението да си купиш каквото си харесаш и да не четеш форуми ;)
Активен
ildivvy
Suzuki GSX 750 fen forever !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4i Sport 07',Aprilia Pegaso 650ie 03'
Публикации: 3276

« Отговор #8 -: февруари 08, 2017, 09:25:33 »

Отлични съвети  Mad! Чудя се само,ние защо да пишем,като после ги съветваме да не четат  Surprised? Не е ли време да го закрием тогава този форум,при това положение? То и без това си пишем шепа хора и то от време на време...Едно време беше друго! Какво стана...?

П.П. Това Варадеро ще ти "пасне" на изискванията...някой ден..,но не и сега! Не е подходящо за "първи" мотор според мен! Тежко е,не знам (не съм сигурен) колко е маневрено (особено от начинаещ),а като го "натоварите" и двама... Покарай нещо сам и тогава ще прецениш,за какво става дума!
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #9 -: февруари 08, 2017, 10:22:04 »

Как ще си избере мотор като никога не е карал, по картинка?
Да така ще вземе нещо което му радва окото и джоба.
Мисля си че е хубаво да покара различни моторетки, докато разбере какво му харесва, докато открие себе си. Тогава би си купил идеалната или близко до идеалната машина за него (тъй като му е ограничен бюджета, не вярвам да стане скоро човек с няколко мотора). Най-лесно може да се ориентира в някоя мотошкола - поне аз като карах курса ни дадоха да бръмнем с повече от моторите. После като си купих първата моторетка и като си я карах както ми е кеф, видях какво не ми харесва, какво ми харесва, колко часа изкарвам на седалката и т.н.т и т.н.т. После следващата моторетка ми пасва по-добре, но и тя си има недостатъци(както всяко нещо)
Та такива род мисли за разписани доста из форума - всяка година има поне по 2-5 такива питания и дежурните отговори не са различни  Very Happy ........

п.с. Пък и не каза има ли книжка, екипировка, ГО ще прави ли няма ли   Very Happy (майтапя се разбира се)
Активен
award
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: февруари 08, 2017, 10:41:20 »

Варадерото е перфектно за първи мотор ! Защо да не е, какво му има ? Спрете се с тия клишета, че човек задължително ще се убие с 1000 кубика първи мотор. Много хора познавам които са живи и здрави с първи мотор 1000, че и карат добре, и се кефят на моторите.
Единствено с едно на ум е комбинацията - неопитен и млад на супер спорт (пистарка) 1000 кубика.

А това какво като е силно и тежко в2, нали е правено за хора, да не е правено за извънземни .....
Активен
mendi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda XL 500 R - бивш; Yamaha TT 600 S - бивш; Suzuki DR-Z 400; Yamaha TDM - бивш; BETA 350
Публикации: 1078

Ел. поща
« Отговор #11 -: февруари 08, 2017, 10:55:13 »

На колко си години? Питам защото трябва да си поне на 24 за да изкараш "пълна" А и да имаш право да караш всякакви мотори. Иначе под категориите имат редица ограничения в максималната мощност и кубатурата.

Все пак кажи и някакви пари които си склонен да похарчиш защото "малко" за един значи 1000 лева, за друг - 5000 за трети 10 и тн. Предвиди си и едни 1000 лева за екипировка - касака, дрехи, ботуши, ръкавици...

Сега е времето да се ориентираш къде ще запишеш курсовете защото предполагам от Април ще започнат. Тъкмо ще имаш време да проучиш школите. Предполагам поне "В" имаш?
Активен
ildivvy
Suzuki GSX 750 fen forever !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4i Sport 07',Aprilia Pegaso 650ie 03'
Публикации: 3276

« Отговор #12 -: февруари 08, 2017, 11:27:01 »

Варадерото е перфектно за първи мотор ! Защо да не е, какво му има ? Спрете се с тия клишета, че човек задължително ще се убие с 1000 кубика първи мотор. Много хора познавам които са живи и здрави с първи мотор 1000, че и карат добре, и се кефят на моторите.
Единствено с едно на ум е комбинацията - неопитен и млад на супер спорт (пистарка) 1000 кубика.

А това какво като е силно и тежко в2, нали е правено за хора, да не е правено за извънземни .....

Ако става въпрос за моя "пост",не мисля че проблема с Варадеро-то е в 1000-та кубика! То не е супер спорт (пистарка) 1000 кубика! Нали е 98к.с.,колкото и хорнетчето...?  Проблема (като за първи мотор),според мен е,че е над 220кг сухо тегло,с меко окачване и висок център на тежестта,височка седалка,габарити на малък автомобил... Ще е интересно... Кандидат-колегата ще измисли/реши и направи най-доброто за себе си  Mad!
Активен
spongi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: стари мотори
Публикации: 1569

Ел. поща
« Отговор #13 -: февруари 08, 2017, 12:04:06 »

Цитат на: HondaPBR125
...след това ще ти трябва цял живот да ти се възстанови психиката!!!
затова подкрепям мнението да си купиш каквото си харесаш и да не четеш форуми
Аз също споделям казаното...... Smile Mad
Активен
award
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #14 -: февруари 08, 2017, 12:10:13 »

Пича е 195см. 120кг и килограмите на Варадерото няма да са му никакъв проблем, да не говорим, че няма да го носи на гръб. Това е много приятен и лесен за каране мотор, 98 коня не можеш да ги сравняваш с тези на хорнет, защото момента е по голям. Варадерото е перфектен първи мотор за него специално. Има и други подходящи мотори.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 7   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgЗа ФорумаМнения, предложения, съветиТема: Съвет за мотор

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.069 секунди с 20 запитвания.