Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Защо се трият постове?
Страници: 1 [2] 3   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Защо се трият постове?  (Прочетена 6489 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 14131

« Отговор #15 -: ноември 21, 2016, 13:39:38 »

Най-добрият вариант е модератора изобщо да не го знаеш, че съществува. Просто човек, който можеш да потърсиш по въпросите на форума и толкова. Сега тая тема е основно спам. Има линк към легално закупуване на албума или и за нелегално сваляне - всеки избира. Ама не тоя който ще купи да е балък а оня който свали крадец и дай сега да се поливаме с помия до удавяне. Цялата тая тема се изчерпва с точно две мнения и съответните линкове. Всичко друго, включително и това мнение е за триене. Може да се дразнят колегите че им изчезват спам мненията но това е плява сред която се губи информацията. За модератора триенето е един клик, далеч по-лесно е от набиването на клавиши. Трий наред на който му се спами в един момент просто ще се умори. Няма нужда от обяснения, всъщност те са дадени в правилата на форума ако трябва ще се променят или допишат но няма смисъл във всяка тема да се обясняват поотделно. Не искам да ти давам акъли но ти е твърде мек подхода и с различни стандарти. Трий без обяснения и с еднакво отношение към всички без изключения. Знам, че мислещият сложно човек трудно взима решения но понякога за да остане живо здравото просто трябва да отрежеш болното навреме.

Не обичам да трия Оги. Все се надявам да се вразумят. Опитвам се да ги накарам да се замислят. По някога се получава. Само за информация, изтрих един пост на Франки, който е модератор и мой личен приятел. Изтрих го не защото е в нарушение, а защото беше ненужен и за да остане само важното. Знам, че Франки няма да ми се сърди. Не му пука. Той знае, че е за добро. Изтрих и собствените си постове.
Стандартите ми на модериране наистина не са еднакви за всички. Това никога не съм го отричал. Проблемните форумци ги държа из късо и ги гоня и за най-малкото. Безпроблемните ги оставям по-свободно и не обръщам внимание на дребните им нарушения. Те имат свобода, привилегия, която са си заслужили. Не може изрядните и неизрядните да се мерят еднакво, не е справедливо. Свободата човек трябва да я заслужи, като покаже, че е готов за нея.
« Последна редакция: ноември 23, 2016, 09:06:20 последно от ЧЕФО » Активен
mendi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda XL 500 R - бивш; Yamaha TT 600 S - бивш; Suzuki DR-Z 400; Yamaha TDM - бивш; BETA 350
Публикации: 1066

Ел. поща
« Отговор #16 -: ноември 21, 2016, 13:59:12 »

Според мен дори се трие прекалено малко.
Оставяме на страни разните "идеаологически" теми от рода на "за или против клубовете" или "шумните мотори".
Аз поне съм изчел голяма част от техническата тематика и това което ми прави впечатление е, че много теми които са започнали или като технически въпрос или като техническа статия биват разводнени от безоплезни мнения до такава степен че стават неизползваеми! А няма как да очакваш че един нов или стар потребител ще изчете цяла тема от 30 страници само за да отсее 5 - 10 мнения които кореспондират с първоначалният въпрос от който е започнала темата...
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5036

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #17 -: ноември 21, 2016, 22:04:37 »

NikDaPhreak, PepeLopez, а вие чувствате ли се подтиснати и модерирани? Някакви оплаквания и претенции да имате? Някой модератор да ви тормози?

Аз се чувствам пренебрегнат!

Те са съдии, те са стражари, те са тъмничари, те са палачи.

Не си ме споменал!
Ще го запомня!!!
Ще видиш тиииии!!! Smile Smile Smile

А вземете се усмихнете и не се взимайте много на сериозно, че ще ви подкарам с острото на лопатата!!!
Държа мнението ми по темата да си остане!

П.П. Поради някои неуредици в живота ми ( следствие на минали грешки) форума ми е  едно от забавленията!( затова и съм регистриран още 2006г, но пиша едва от 4 -5... просто си седнах на гъзъ в къщи... Преди почти не се прибирах....курви, бира, мотори...рок енд рол...преди само четях..) Черпене на информация! Фейсбук! И връзка с много хора, с които някой ден ще се видим на живо. С някои се видяхме. И знаят, че както се хиля така и хапя...
А спрете се!
« Последна редакция: ноември 21, 2016, 22:08:10 последно от Grobarq » Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #18 -: ноември 21, 2016, 22:49:31 »

Smile Smile Smile Гроби, ти си последна инстанция на оня свят, истинския. Тук сме във виртуалния. Smile Тук само админа праща душите на оня свят (истинския). Аз съм само един скромен съдник, нещо като Свети Петър, но не съм светец и Петър не съм. Иначе, претеглям греховете на грешниците и отсъждам коя душа за къде е. После всевишния (админа) ги праща в преизподнята, реалния свят.  Smile
« Последна редакция: ноември 22, 2016, 00:18:22 последно от ЧЕФО » Активен
glatka
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: suzuki 850 GS
Публикации: 206

offroad Пловдив

« Отговор #19 -: ноември 21, 2016, 23:31:27 »

Вероятно съм пропуснал цялата тема, но истината е, че няма дискусия(форум) без модерация. Личното ми мнение е, че работата на модератора не е да трие повече, а да повдигне интелектуалното ниво на темите, които се разискват. За времето прекарано тук съм се убедил, че те имат този потенциал и им пожелавам плодотворна работа. Поздрави!
Активен
NikDaPhreak
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Балкан М1, Kawasaki VN15, Suzuki LA650, Балкан С2
Публикации: 1624

« Отговор #20 -: ноември 22, 2016, 00:27:42 »

Имам оплакване, да. Прекалено често се размиват темите в темите и прекалено късно се разделят или почистват. Иначе има и мои постове отпътували за небитието, ама ако седна да се впечатлявам сигурно трябва да си разплета чорапите. А те не са съвсем евтини, та за сега си ги пазя.
Наскоро споменах, че в България много народ взе да скача не само като почнеш да псуваш, ами и като се опиташ да изразиш мнение, дето е малко по-различно или се опиташ да критикуваш с добро. Много злоба са натрупали индивидите в тая държава, много нещо. Пък и я леят на воля срещу всички, без значение има ли смисъл, полза, далавера или килипир. За това, че може да засегнат някого без каквато и да е причина хич не го и коментирам. Та поради гореспоменатите ми наблюдения си мисля, че се появяват и толкова сериозни мрънкания за изтрити постове.
Активен
stan__
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Cb-1
Публикации: 71

Карам градско

« Отговор #21 -: ноември 22, 2016, 00:44:31 »

Смея да твърдя, че в този форум модераторите са доста толерантни, дори прекалено. Мнения се трият само ако има явно нарушение на правилата. Вижда се кой е редактирал мнения. След зачистване винаги има пост уведомяващ кой го е извършил. Има предупреждения. В доста "говорилници" в мрежата може да се надявате на такива екстри. Фактът, че аз още имам права на писач е показателен пример за крайното добродушие и висок праг на търпимост. Ако си прегледам драсканиците ще открия поне три причини да се изгоня.
Активен
PepeLopez
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Четиритактов
Публикации: 1611

Няма работа да не става и жена да не дава.

« Отговор #22 -: ноември 22, 2016, 01:24:52 »

NikDaPhreak, PepeLopez, а вие чувствате ли се подтиснати и модерирани? Някакви оплаквания и претенции да имате? Някой модератор да ви тормози?

Не виждам смисъл да повтарям написаното от Оги.

П.П. Считам обаче, че на Гроби всичко му се разминава, щото ви е страх. Ми то и аз моа да маам с лопатите. И с правата и с кривата. И с кирката сме дружки. Суеверници! Срам и позор! Аз поне обещавам да ви копая по на плитко. Да не тежи толкоз.   Very Happy  Smile
« Последна редакция: ноември 22, 2016, 01:30:52 последно от PepeLopez » Активен
stev
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: скутер
Публикации: 9

Ел. поща
« Отговор #23 -: ноември 22, 2016, 01:28:06 »

.......

СПАЗВАЙ ПРАВИЛАТА!
От управата.
« Последна редакция: ноември 22, 2016, 01:43:24 последно от ЧЕФО » Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 1744

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #24 -: ноември 22, 2016, 08:15:15 »

Смея да твърдя, че в този форум модераторите са доста толерантни, дори прекалено. Мнения се трият само ако има явно нарушение на правилата. Вижда се кой е редактирал мнения. След зачистване винаги има пост уведомяващ кой го е извършил. Има предупреждения. В доста "говорилници" в мрежата може да се надявате на такива екстри. Фактът, че аз още имам права на писач е показателен пример за крайното добродушие и висок праг на търпимост. Ако си прегледам драсканиците ще открия поне три причини да се изгоня.

Друга е причината да се трият постовете.

Иначе е ясно, че изтриването на когото и да било може да бъде мотивирано

Активен
stev
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: скутер
Публикации: 9

Ел. поща
« Отговор #25 -: ноември 22, 2016, 09:22:09 »

Написах, че ми харесва как ми върви темата и помолих да продължавате в същия дух, а получих предупреждение да спазвам правилата!?

Та да попитам по темата:
Кое правило наруших и защо ми постът ми беше изтрит?

Предварително благодаря за отговора!
Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #26 -: ноември 22, 2016, 11:54:25 »

Темата не е твоя. Ти не си я пускал и добре го знаеш. Поста ти бе изтрит защото, първо е спам и второ е провокативен. В същност ти го знаеш това, все пак ти си го писал.

П.П. И кое точно ти харесва в това как върви темата? Това, че болшинството юзъри подкрепят модераторите и в частност мен ли? Както и триенето на глупостите на глупците ли?
« Последна редакция: ноември 22, 2016, 12:15:17 последно от ЧЕФО » Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #27 -: ноември 22, 2016, 12:02:28 »

Друга е причината да се трият постовете.

Иначе е ясно, че изтриването на когото и да било може да бъде мотивирано

Странно защо се трият постовете само на едни и същи глупци? Защо никой не закача нормалните хора? Ами логично, защото нормалните хора спазват правилата и добрия тон и имат респект към управата. Те не подскачат и не плюят по адрес на модераторите а спокойно приемат техните решения. Като поумнеят глупците (съмнявам се) и започнат да се държат прилично, а не нагло, тогава никой няма да ги закача. Ти лично пак си с предупреждение. Нали не си забравил? Само ти напомням да не надаваш много глас, щото ти пък точно няма от какво да се жалваш. Толкова компромиси съм ти направил, та чак се чудя защо. Може би там ми е грешката, че правя компромиси.
« Последна редакция: ноември 23, 2016, 09:10:32 последно от ЧЕФО » Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #28 -: ноември 23, 2016, 10:35:27 »

Така, още трима отнесоха бан. Тъжно е, че трябва да се третираме като добитък за да има ред. А можеше като хора да се разбираме. Голяма работа, че модератора изтрил някакъв пост. И кво, живота ли се свърши? Хора, аз много шансове давам и много търпя, но всичко си има граници. Подскачаха, плюха, мрънкаха и те ти го резултата. Дано сега те поне да са доволни, защото аз не съм. Да баннеш някого е тъпо. Но някои хора много силно го желаят. И ко праим ся? Ще се мразим и ще се плюем ли? Бъдете нормални хора. Каквото е изтрито, изтрито е. Модератора така е решил, толкова. Продължаваме напред. Моля ви всички, хайде без повече драми. Никой не искам да отнася бан. Наистина не искам. Дайте да не драматизираме повече.
« Последна редакция: ноември 23, 2016, 12:44:56 последно от ЧЕФО » Активен
Георги Петков
Жоро
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ6 Fazer 2004
Публикации: 399

Ел. поща
« Отговор #29 -: ноември 23, 2016, 18:33:31 »

Предлагам на управата да направите едно ново поленце под всеки потребител освен "публикации" да има и "изтрити публикации"  Smile.
При достигане на определени лимити да има "жълти" и "червени" картони автоматично и от 1 масив да се избират причини "Гей/манекен моторист" "Ниймъ кефи как са изразява" "Кара мотор под 100к.с" и т.н.

Шегата настрана... доста малоумна тема  Surprised, и както повечето омазана до горе с... нутела... После се чудим защо хората пускат теми от рода на "коя гума да избера" "какъв акумулатор да купя" Всички теми са толкова засрани, че на никого не му се връща 40 страници да чете словоизлеяния между 2-3 лирически герои за подвизите им срещу ламята и златната ябълка, при положение, че иска да пита за нещо бързо.
Активен
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Защо се трият постове?

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.297 секунди с 20 запитвания.